Kluczewo. Budują nowe mieszkania

0

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło kolejną dużą inwestycję. Ruszyły prace na os. Lotnisko, gdzie przy ul. J. Śniadeckiego 13 zbudowany będzie budynek, w którym znajdzie się kilkadziesiąt mieszkań. Obiekt powstanie w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r.

Na działce przy ul. J. Śniadeckiego 13 najpierw przygotowany został teren budowy. Następnie zrobiono wykopy pod fundamenty. Kolejny etap to wykonanie ław i ścian fundamentowych.

Po zakończeniu inwestycji będą tam 33 komfortowe lokale o łącznej powierzchni prawie 1 500 mkw. Dodatkowo mieszkańcy zyskają dostęp do komórek lokatorskich i miejsc postojowych dla samochodów. Zbudowane zostaną chodniki dla pieszych. Całość uzupełnią odpowiednie oświetlenie i nasadzenia zieleni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi stargardzianie otrzymają klucze do nowych mieszkań już w drugiej połowie przyszłego roku.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Platinum Park ze Stargardu. Na ten cel Stargardzkie TBS pozyskało prawie 8 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKolejne urządzenia siłowni plenerowej w SP 8
Następny artykułObywatelskie zatrzymanie. Widział, że jedzie pijak, wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj