Obywatelskie zatrzymanie. Widział, że jedzie pijak, wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki

0

Właściwa decyzja mieszkańca Stargardu doprowadziła do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego. Mężczyzna jechał motorowerem w taki sposób, iż można było przypuścić, że spożył alkohol. Świadomy zagrożenia świadek szybko zareagował, powiadamiając policję i udaremniając dalszą jazdę pijanego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 15:00. Stargardzianin, jadąc ulicą Światopełka, zauważył kierującego motorowerem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Mieszkaniec, nie czekając ani chwili, na ulicy Gdańskiej pobiegł do kierującego i błyskawicznie wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Mężczyzna powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy o całej sytuacji, który natychmiast wysłał na miejsce patrol drogówki.

W miejscu zatrzymania pijanego kierowcy motoroweru, funkcjonariusze ustalili, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W związku z popełnionym przestępstwem 44-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Takie zachowanie świadków zdarzenia jest godne pochwały, bo nieświadomie każdy z nas bądź naszych bliskich może stanąć na drodze nietrzeźwemu kierowcy, a wtedy skutki mogą być tragiczne. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – mówi mł. asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułKluczewo. Budują nowe mieszkania
Następny artykułŻarowo z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym OSP


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj