Zasłużony dla turystyki – Andrzej Kaczyński: Chodźmy na spacer, na rajd, działajmy, przeżyjmy coś razem

0

Andrzej Kaczyński otrzymał od prezydenta Rafała Zająca odznakę honorową „Za Zasługi dla Turystyki”. To wyróżnienie przyznawane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Andrzej Kaczyński od 1968 r. należy do stargardzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W 1997 r. objął tam stanowisko prezesa. Tę funkcję pełni do dzisiaj.

– To wyróżnienie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Z radością przyjmuję wszystkie gratulacje, ale jednocześnie mam ochotę powiedzieć: chodźmy zaraz na spacer, na rajd, działajmy, przeżyjmy coś razem. Turystyka jest ze mną, odkąd pamiętam, i cieszę się, że przekazuję tę pasję kolejnym pokoleniom. Wszyscy mogą z nami chodzić – na wycieczkach świetnie radzą sobie zarówno dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, jak i emeryci. Jest wiele miejsc, do których chętnie wracam, ale moim ulubionym kierunkiem zawsze są góry – mówił Andrzej Kaczyński przed obradami dzisiejszej sesji rady miejskiej.

Stargardzianin od wielu lat propaguje turystykę i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Jest organizatorem wielu rajdów, wycieczek i akcji zachęcających do odkrywania ciekawych miejsc w naszym mieście, a także w okolicznych miejscowościach.

Andrzej Kaczyński ma uprawnienia przewodnika turystycznego i przodownika turystyki kolarskiej PTTK.

Ważną częścią działań wyróżnionego stargardzianina jest współpraca ze szkołami. Andrzej Kaczyński jest m.in. inicjatorem akcji „Aktywna szkoła w turystyce”, którą już od 11 lat realizuje we współpracy z miastem. Przez ten czas w wydarzeniu wzięło udział około 16 tys. uczniów.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMOPS. W 2022 roku z pomocy społecznej skorzystało 2256 stargardzian
Następny artykułSpotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj