80 tysięcy zł na działki

0

Z tego wsparcia regularnie korzystają zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Stargardzie. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta inwestują m.in. w sieci wodociągowe, wymieniają ogrodzenia i remontują świetlice. Do 15.05. (poniedziałek) trwa przyjmowanie formularzy do tegorocznego konkursu ofert. Na działkowców czeka 80 tys. zł.

O wsparcie finansowe mogą wnioskować stowarzyszenia prowadzące Rodzinne Ogrody Działkowe. Wystarczy wypełnić formularz – do pobrania tutaj, skompletować niezbędne dokumenty i złożyć ofertę w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17).

– Zarządcy ROD mogą starać się o pieniądze m.in. na modernizację infrastruktury ogrodowej, zagospodarowanie miejsca selektywnej zbiórki odpadów, budowę kompostowników albo zakup zbiorników na deszczówkę. Inwestycja powinna służyć wszystkim działkowcom, a także pozytywnie wpływać na środowisko naturalne – informuje magistrat.

W Stargardzie jest dziesięć Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To miejsce wypoczynku i rekreacji tysięcy stargardzian. Każdego roku miasto wspiera ROD w realizacji różnych inwestycji. W 2022 r. z dofinansowania skorzystało 7 ogrodów. Ich zarządcy dostali łącznie 80 tys. zł.

Wyniki tegorocznego konkursu ofert będą znane w pierwszej połowie czerwca.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułMajowe święto w Stargardzie
Następny artykułStargard ma najwyższy standard obsługi inwestora w regionie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj