Majowe święto w Stargardzie

0

W środę 3 maja w całej Polsce obchodzić będziemy Święto Narodowe Trzeciego Maja. Także w Stargardzie tego dnia można wziąć udział we wspólnym świętowaniu.

Obchody święta Trzeciego Maja rozpoczną się o 10:30. Wtedy pod pomnikiem „Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania Niepodległości” złożone zostaną kwiaty. Następnie o 11:00 w kolegiacie odprawiona będzie msza święta w intencji ojczyzny. Tego dnia jak zawsze warto też przyjść na Rynek Staromiejski. Już od 10:00 będzie można podziwiać wojskowe pojazdy i sprzęt. Około 12:30 rozpocznie się tam uroczysty apel wojskowy wraz z salwą honorową i defiladą. Tuż po nim wszyscy chętni dostaną wojskową grochówkę.

Trzeba pamiętać, że w środę (3.05.) na Starym Mieście zmieniona będzie organizacja ruchu. Więcej informacji tutaj.

Długi majowy weekend w Stargardzie można spędzić aktywnie. Na wodne atrakcje, relaks w saunie albo trening na siłowni zaprasza AquaStar. Szczegółowy harmonogram otwarcia wszystkich stref można sprawdzić tutaj. Majówka to również okazja do odwiedzenia Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Edukatorzy czekają jeszcze 3.05. (środa) od 10:00 do 18:00 na wszystkich głodnych wiedzy. Z kolei 2.05. (wtorek) 17:00 w Domu Kultury Kolejarza rozpocznie się Biesiada Narodowa organizowana przez Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny. Wstęp wolny.

(r)

Poprzedni artykuł3 maja – informacja dla kierowców
Następny artykuł80 tysięcy zł na działki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj