Pionierzy Stargardu. Warto poznać ich historie

0

To wyjątkowy dzień dla wszystkich stargardzian – tych, którzy urodzili się tutaj, i tych, którzy przybyli do naszego miasta z różnych zakątków Polski. Już w najbliższy piątek (12.05.) po raz 7. będziemy razem obchodzić Dzień Pionierów Stargardu. Warto przyjść na Rynek Staromiejski i dołączyć do wspólnego świętowania. Będzie historycznie, kulturalnie, literacko i sportowo.

Dzień Pionierów rozpocznie się o 12:00. Sporo propozycji, jak zawsze, przygotuje Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Warto zajrzeć do Namiotu Wspomnień i poznać ciekawe historie pionierów Stargardu. Muzealnicy zaprezentują też wyniki badań archeologicznych i oprowadzą wszystkich chętnych po wystawach. Na wszystkich czekać będą różne atrakcje, m.in. doskonale znane z miejskich imprez koło fortuny z zagadkami i nagrodami.

Z kolei o 18:30 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu (pod Ratuszem, wejście od strony kolegiaty) rozpocznie się spotkanie z Jolantą Aniszewską, autorką publikacji „Zamęt. Czas powojnia w Stargardzie i okolicznych miejscowościach”.

Na Rynku też będzie się działo. Na scenie wystąpią przedszkolaki, zespół De Facto ze Stargardzkiego Centrum Kultury, wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Big Band Stargard i tancerze z Pracowni Dancehall SCK.

Na stoisku Książnicy Stargardzkiej najmłodsi wezmą udział w „Pionierskim abecadle”, czyli warsztatach słowno-literackich. Żołnierze zadbają, by chętni mogli posilić się gorącym stargardzkim żurkim. Warto też rozglądać się w poszukiwaniu kurierów, którzy zajmą się kolportażem gazety „Wieści z Wieści”.

Dzień Pionierów Stargardu będzie można również świętować na sportowo. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w 7. Biegu Forsycji. Zawodnicy wystartują w piątek (12.05.) o 17:00 z Rynku Staromiejskiego i pokonają 5 km. Jest też coś dla dzieci do 13 lat – Bieg Małej Forsycji, który rozpocznie się o 16:30. Wszyscy uczestnicy otrzymają gadżety i pamiątkowe medale. Szczegóły sportowej imprezy są tutaj. Do środy (10.05.) trwają zapisy online – wystarczy kliknąć tutaj.

(r)

Poprzedni artykułSBO 2024 – Twój pomysł na miasto
Następny artykułWieczorny pościg za piratem drogowym


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj