SBO 2024 – Twój pomysł na miasto

0

W poniedziałek (8.05.) ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do najnowszej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Już po raz 10. mieszkańcy sami zdecydują, co zostanie zrobione w ich najbliższej okolicy. Do wydania jest łącznie 2,1 mln zł.  

Swoje pomysły można zgłaszać przez internet – na www.stargard.budzet-obywatelski.org albo na wydrukowanych i wypełnionych kartach z załącznika – pobierz tu: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2024-twoj-pomysl-na-miasto/ – do 22.05. (poniedziałek). Do każdego projektu trzeba też dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających zgłoszenie. Wzór listy również można pobrać tu: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2024-twoj-pomysl-na-miasto/.

– Każda kolejna edycja Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego pokazuje, że mieszkańcy chcą brać sprawy w swoje ręce i mieć bezpośredni wpływ na to, jak wygląda nasze miasto. To również okazja do wielu wartościowych spotkań i rozmów o tym, co jeszcze należy zrobić. Wszystko zaczyna się jednak od dobrego pomysłu. Zachęcam do zgłaszania propozycji. Jestem przekonany, że stargardzianie znów udowodnią swoją kreatywność, którą każdego dnia podziwiamy w już zrealizowanych projektach – mówi prezydent Rafał Zając.

Formularz zgłoszeniowy jest bardzo prosty. Należy wskazać w nim nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Trzeba też dołączyć listę z podpisami osób popierających pomysł. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, w którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Do zgłoszenia można dodać materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy. Głosowanie na zaakceptowane projekty rozpocznie się 26.06. (poniedziałek) i potrwa do 17.07. (poniedziałek). Wyniki SBO 2024 poznamy do końca września.

Swój pomysł do realizacji mogą zgłaszać stargardzianie w każdym wieku. Osoby niepełnoletnie muszą jednak dostarczyć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Wzór można pobrać tu: https://stargard.eu/aktualnosci/sbo-2024-twoj-pomysl-na-miasto/. Jest także na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org albo – w wersji papierowej – w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17).

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy zrealizowali lub wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 tys. głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16,2 mln zł. Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2,1 mln zł.

(r)

Poprzedni artykułNarodowy Dzień Zwycięstwa. Złożyli hołd ofiarom
Następny artykułPionierzy Stargardu. Warto poznać ich historie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj