Festiwal w Przelewicach. Poznaj tradycje Pomorza Zachodniego

0

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła i różnych aktywności mieszkańców regionu. To wszystko podczas drugiej edycji Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 maja br. w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

– Chcemy, żeby Przelewice były domem obszarów wiejskich, w którym będziemy cyklicznie spotykać się z kołami gospodyń wiejskich, zespołami ludowymi, lokalnymi twórcami, pasjonatami smaków, ekologii i kultury. Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego na stałe wpisał się w krajobraz naszego regionu. Serdecznie zapraszam na tegoroczne, wspólne świętowanie – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W programie festiwalu przewidziano liczne atrakcje, m.in.: konkursy, prezentacje artystyczne, wykłady, warsztaty i koncerty. Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu Sołtys Roku oraz uhonorowani zostaną zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego.

Swoje umiejętności kulinarne sprawdzą Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia z Pomorza Zachodniego. Ekipy przygotują potrawy w jednej z dwóch kategorii: I – do wyboru zupa lub przystawka lub danie główne, II – deser lub wypiek.

W przestrzeni ogrodów, w ramach Alei Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego, pojawią się również domki wystawiennicze z produktami lokalnymi, tradycyjnymi i regionalnymi  Pomorza Zachodniego, stoiska z rękodziełem, a także park zabaw i animacji dla dzieci oraz minizoo.

Drugiego dnia festiwalu odbędzie się II Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych z terenu województwa, który zwieńczony zostanie występem laureatów.

W programie zaplanowano także wystawę starych traktorów, motocykli i maszyn rolniczych oraz przejażdżki zabytkowym powozem. Będzie można wziąć udział w ekozabawach z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz w warsztatach i pokazie historii kolejarstwa.

Program Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego – w załączeniu.

(r)

Poprzedni artykułŁatwiejsze, bo rotacyjne, parkowanie – od poniedziałku. Czas postoju – 2 godziny
Następny artykułStokrotki mają 20 lat. Pokazują, że warto i trzeba o siebie walczyć


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj