Łatwiejsze, bo rotacyjne, parkowanie – od poniedziałku. Czas postoju – 2 godziny

0

Przypominamy, że od 15 maja br. na części parkingów na ul. Wojska Polskiego i J. Piłsudskiego obowiązywać będą rotacyjne miejsca postojowe. Takie rozwiązanie działa już od blisko dwóch lat na fragmencie ul. Skarbowej, S. Wyszyńskiego, S. Czarnieckiego i na parkingu za Centrum Handlowym Rondo. Po tym czasie wyraźnie widać, że właściwie zniknął problem z zostawieniem auta w tych miejscach, aby załatwić swoje sprawy. Powodzenie projektu i prośby przedsiębiorców sprawiły, że pilotażowo RMP obejmą kolejne parkingi w ścisłym centrum Stargardu.

We wszystkich lokalizacjach zasady rotacji będą dokładnie takie same.

– Przez ostatnich kilkanaście miesięcy obserwowaliśmy efekty działania rotacyjnych miejsc postojowych, dużo rozmawialiśmy z ich użytkownikami, analizowaliśmy to rozwiązanie i nabraliśmy przekonania, że trzeba je rozszerzyć. Zasady, które wypracowaliśmy, przynoszą zamierzone efekty. Jadąc do urzędów, sklepów, czy banków nie trzeba już krążyć w poszukiwaniu miejsca, niekiedy na zaledwie kilkanaście minut – mówi prezydent Rafał Zając.

Nowych miejsc rotacyjnych na ul. J. Piłsudskiego i Wojska Polskiego będzie w sumie 134. Dla osób chcących zaparkować pojazd na dłuższy okres, przede wszystkim dla mieszkańców tych okolic, do dyspozycji wciąż jest ponad 250 miejsc nierotacyjnych. Znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, na przyległych ulicach. Poza tym RMP obowiązują od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. W tym okresie musimy pilnować, żeby czas postoju nie przekroczył 2 godzin. W praktyce oznacza to, że nawet wracając z pracy już o 15:00 nasz samochód może być na nich zaparkowany aż do następnego dnia rano. Mieszkańcy obszaru, na którym w sierpniu 2021 r. wprowadzono rotację, początkowo mieli co do niego obawy. Dwuletnie doświadczenie pokazało jednak, że rozwiązanie jest dla nich korzystne.

Więcej informacji tu: https://stargardzka.pl/2023/04/29/wiecej-miejsc-rotacyjnych-w-centrum-latwiejsze-parkowanie-wiecej-klientow/

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Urodzinowego prezentu nie było
Następny artykułFestiwal w Przelewicach. Poznaj tradycje Pomorza Zachodniego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj