Stokrotki mają 20 lat. Pokazują, że warto i trzeba o siebie walczyć

0

Kiedy zakładały stowarzyszenie w 2003 roku, było ich 18. Po 20 latach w Stargardzie jest 135 Stokrotek. Każda z nich to inna historia, a wszystkie łączy jedno – walka z rakiem piersi. Na co dzień spotykają się, rehabilitują i dobrze spędzają czas wśród przyjaciół. XX-lecie Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka” było okazją do świętowania, podziękowań, prezentów i snucia dalszych, śmiałych planów na przyszłość.

– Stokrotki udzielają wsparcia sobie wzajemnie, a jednocześnie dają dobry przykład wszystkim stargardzianom. Pokazują, że warto i trzeba o siebie walczyć, a we wspólnocie jest prawdziwa siła. To co robią, jest niesamowite i godne podziwu. Mnóstwo wspomnień, wydarzeń, zrealizowanych pomysłów i energii, która od 20 lat udziela się całemu miastu – za to wszystko dziękuję i życzę kolejnych lat aktywnego działania – mówił podczas dzisiejszej uroczystości w SCK prezydent Rafał Zając. Obecna też była m.in. starosta stargardzki Iwona Wiśniewska.

Obchody 20-lecia „Stokrotek” pod wodzą prezeski stowarzyszenia Haliny Gutowskiej swoją obecnością zaszczycił prof. Jan Lubiński, który wygłosił wykład na temat osiągnięć nauki i medycyny w dziedzinie leczenia i profilaktyki raka piersi.

Jubileusz był okazją do docenienia zarówno stowarzyszenia, jak i ludzi oraz organizacji od lat wspierających stargardzkie Stokrotki. W uroczystości wzięły również udział przedstawicielki amazonek z regionu. Goście z zaciekawieniem oglądali archiwalne filmy i zdjęcia. Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania hymnu Stokrotek.

Amazonki ze Stargardu oferują swoim członkiniom szeroką pomoc i profesjonalną rehabilitację – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. W ich Ośrodku Wsparcia Skrawek Nieba kobiety cierpiące na nowotwór piersi dostają szansę na poprawę zdrowia i siłę do walki z chorobą. Stokrotki integrują się, aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, a także zajmują się profilaktyką dotyczącą nowotworów.

Mottem Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka” jest: „Nie bądź sama w walce z rakiem. Przeżywanie emocji z innymi nie zabija. Pomaganie jest piękne!”. Organizacja na co dzień działa przy pl. Majdanek 7, tel. 91 577 07 09 i 509 103 841.

(r), fot.: – UM w Stargardzie, Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Poprzedni artykułFestiwal w Przelewicach. Poznaj tradycje Pomorza Zachodniego
Następny artykułRoman Budzowski: Akt to ciągle temat tabu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj