Pułapki do kłusownictwa w przesyłce z USA

0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała przesyłkę z USA, w której były urządzenia przeznaczone do kłusownictwa. 12 pułapek miało trafić do mieszkańca naszego regionu.

Zachodniopomorscy funkcjonariusze KAS, pełniący służbę przy Poczcie Polskiej, skontrolowali paczkę z USA, która miała trafić do odbiorcy z województwa zachodniopomorskiego. Nadawca zadeklarował, że w przesyłce znajdują się elementy metalowe.

Faktycznie, w przesyłce znajdowały się elementy metalowe, ale okazało się, że są one urządzeniami przeznaczonymi do kłusownictwa, które nie są tzw. pułapkami żywołownymi. Pułapki żywołowne, tzw. żywołapki, to większe konstrukcje służące do humanitarnego odłowu zwierząt takich jak koty, susły, nornice, szczury, lisy czy kuny. Producent w „korzyściach” tych urządzeń wymienia m.in. wysoką skuteczność i szybką śmierć złapanego zwierzęcia.

– Prawo łowieckie zabrania gromadzenia, posiadania, wytwarzania, przechowywania lub wprowadzania do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa. Złamanie tego zakazu zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku – informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej  w Szczecinie.

Sprawę przekazano policji.

(r), fot. – Zachodniopomorska KAS

Poprzedni artykułKozłuj z Gortatem w Stargardzie
Następny artykuł„dlaczego takie czarne” – wystawa prac Piotra Hofmana


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj