„dlaczego takie czarne” – wystawa prac Piotra Hofmana

0

W najbliższy piątek, 19 maja o godz. 18:00 na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbędzie się otwarcie wystawy Piotra Hofmana pt. „dlaczego takie czarne”.  

Piotr Hofman: Rocznik ’96. Grafik, rysownik i malarz ze Stargardu. W 2021 ukończył grafikę projektową na Wydziale Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie. Od 2022 roku w Stargardzkim Centrum Kultury. W szczególności interesuje go projektowanie znaku oraz plakatu. Miłośnik psów i muzyki elektronicznej.

„Czerń jest brakiem światła. To światło decyduje o tym, co jest widoczne oraz w jaki sposób. Barwa czarna jest więc swoistym zobrazowaniem pustki. Biel powstaje przez połączenie wszystkich innych barw światła widzialnego o maksymalnym natężeniu. Oślepia, wskazuje drogę, stanowi niezapisaną jeszcze powierzchnię płótna. Barwy te tworzą dwie zupełnie przeciwne skrajności spektrum. Użyte w sztuce stanowią najbardziej syntetyczny, niemalże zero-jedynkowy zapis obrazu i formy, nieodwracający uwagi od właściwej treści. Artysta subtelnie odkrywa przed obserwatorem ich naturę, ukazując jednocześnie potencjał wynikający zarówno z zastosowania ich samych, jak i w relacji do innych kolorów” czytamy o wystawie Piotra Hofmana.

(r)

plakat – Piotr Hofman

zdjęcie autora wystawy – Roman Budzowski

Poprzedni artykułPułapki do kłusownictwa w przesyłce z USA
Następny artykułSP 11. Otrzymają boiska do koszykówki i siatkówki oraz skocznię do skoku w dal


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj