Pomoc dla opiekunów potrzebujących wytchnienia

0

Nawet dwutygodniowy pobyt osoby z niepełnosprawnością, pełna opieka i szansa na zatroszczenie się o własne zdrowie – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął nabór uczestników, którzy chcieliby skorzystać z nowego mieszkania wytchnieniowego. To wsparcie przede wszystkim dla opiekunów.

MOPS oferuje stargardzianom z niepełnosprawnościami usługę całodobowego pobytu w tzw. mieszkaniu wytchnieniowym. Na miejscu otrzymają profesjonalną pomoc i spędzą czas w dobrych warunkach, dostosowanych do ich szczególnych potrzeb. W tym czasie ich opiekunowie będą mogli odpocząć od codziennych obowiązków, załatwić ważne sprawy i zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Program ruszy w czerwcu i potrwa do końca 2023 r. Z pobytu w mieszkaniu wytchnieniowym skorzysta kilkudziesięciu stargardzian posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym również osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Na ten cel miasto pozyskało pieniądze z Funduszu Solidarnościowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Wszystkie szczegółowe informacje i wzory dokumentów do wypełnienia można znaleźć tutaj. W razie dodatkowych pytań przed złożeniem wniosku warto również zadzwonić – tel. 91 578 45 77. Karty zgłoszenia są przyjmowane w MOPS (ul. Warszawska 9A) lub elektronicznie, przez platformę ePUAP – 4ra6i23iyk/skrytka lub/4ra6i23iyk/SkrytkaESP.

(r)

Poprzedni artykułSBO 2024 – ostatni dzwonek na zgłoszenie pomysłów
Następny artykułWielka przeprowadzka Książnicy. Wraca do siebie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj