Zielona Noc Muzeów. MAH odwiedziło łącznie 1805 osób

0

Rodzinna fotka i zaczęło się! W sobotę o godz. 18 w gmachu głównym Muzeum Archeologiczno-Historycznego przy Rynku Staromiejskim i w Bastei w Parku Piastowskim zaroiło się od chętnych do bezpłatnego zwiedzania obu obiektów w ramach Zielonej Nocy Muzeów, nawiązującej do aktualnej wystawy czasowej „… w kolorze zielonym. Między lasem a ogrodem”.

MAH przygotowało pełno atrakcji, konkursów i wiele niespodzianek. Wszystkie one były dostępne do północy.

Większość przybyłych gorliwie wypełniała karty konkursowe, aby móc uczestniczyć w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Robili to „gdzie popadnie” – najczęściej na ścianach, siedziskach, a nawet na podłodze.

Na wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków” zainteresowani mogli odkryć tajniki ziół i dawnych receptur oraz uczestniczyć w ich sporządzeniu.

Były też specjalne pokazy  i występy na ekspozycji „Dzień po dniu… Stargard 1945-1989”, gdzie w sklepiku pod szyldem Luxpolu znów można było poczuć się dzieckiem i przypomnieć sobie minione czasy. Kulminacją był pokaz mody ubrań tej marki, w którym modelami byli pracownicy muzeum. Podomka, dresy… było na co popatrzeć.

W murach Bastei, poza zwiedzaniem wystawy stałej, chętni mogli uczestniczyć w warsztatach origami tematycznie związanych z Zieloną Nocą Muzeów. Zwiedzający mogli też wziąć udział w konkursie, w którym mieli za zadanie rozpoznać roślinę związaną z wystawą „Stargard – miejsce z historią”.

Oto zwycięzcy konkursów zorganizowanych w tej Nocy Muzeów:

– Artur Nastalczyk,

– Rafał Wojtkun,

– Iga Żukowska,

– Ksawier Dąbrowski,

– Emil Bąk,

– Urszula Kosek,

– Marta Dąbrowski,

– Kamila Lelewska,

– Aneta Żelech,

– Natalia Garlicka,

– Klaudia Polonis.

– Stargardzkie obiekty muzealne odwiedziło łącznie 1805 osób! Ogromnie Wam dziękujemy za bycie z nami tego wieczoru. Za rozmowy, uśmiechy i kreatywne sposoby rozwiązywania konkursowych zadań – informuje w mediach społecznościowych MAH.

Parafrazując fragment utworu zespołu Maanam, można  powiedzieć, że „ta noc do innych była niepodobna”.

bk

fot.: Bożena Kuszela, MAH

Poprzedni artykuł„Spotkania w przyrynkowej kamienicy”. Granica polsko-niemiecka w 1945 roku
Następny artykułZdrowie Mamy na Dzień Mamy. Badania, konsultacje, porady, występy


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj