Uwierzyła, że rozmawia z policjantką – straciła 85 tys. złotych

0

Trudno w to uwierzyć, ale mimo wielu apeli do społeczeństwa wciąż zdarzają się sytuacje wyłudzania pieniędzy od seniorów. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy policji.

– Wczoraj do mieszkanki naszego miasta zadzwoniła kobieta, która podając się za policjantkę, przekazała seniorce informację o tym, że jej syn potrąciła kobietę w ciąży i potrzebne są pieniądze na kaucję. Stargardzianka nic nie podejrzewając, przekazała przybyłemu pod jej adres nieznajomemu mężczyźnie 85 tys. złotych – informuje mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od osób starszych. Pomimo licznych apeli nadal zgłaszają się na policję osoby, które padły ofiarą oszustw metodą na policjanta czy wnuczka.

– Ponownie zwracamy się z prośbą o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Zachęcamy, aby uczulić swoją rodzinę i znajomych na to, by zawsze stosowali zasadę ograniczonego zaufania. Ofiarami oszustwa głównie padają ludzie starsi, których to wrażliwość i ufność wykorzystują przestępcy – apeluje mł. asp. Justyna Siwarska.

Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Funkcjonariusze chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które – dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie – mogą przekazać im niezbędną wiedzę.

(r)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Postrzelali przy Ceglanej
Następny artykułFestyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj