Monitoring miejski. Wymienią kamery na lepsze

0

Miasto pozyskało prawie 100 tys. zł na modernizację monitoringu miejskiego w Stargardzie. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu m.in. wymienione będą kamery na bardziej nowoczesne urządzenia, a sygnał zostanie wzmocniony.

W ramach modernizacji zainstalowany będzie serwer, który obsłuży więcej kamer. Będą też dodatkowe dyski do zapisu obrazu z monitoringu. Dzięki inwestycji, nagrania zostaną dodatkowo zabezpieczone, a miasto zyska możliwość podłączenia 50 kolejnych kamer. Dodatkowo wymienione będą również anteny transmisji danych i uszkodzone kable. Zmodernizowany zostanie także punkt w amfiteatrze – po remoncie obiektu pojawi się tam nowoczesny, kompletny monitoring.

Po zakończeniu inwestycji wszystkie nagrania z monitoringu w całym mieście będą w jednym miejscu. Możliwości systemu zwiększą się kilkukrotnie. Nowe kamery zapewnią lepszy obraz, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

W Stargardzie obsługą monitoringu zajmuje się straż miejska. W ramach projektu miasto wraz ze strażą i policją przeprowadzi także działania profilaktyczne – spotkania edukacyjne z mieszkańcami.

Inwestycja powinna zakończyć się już tej jesieni.

Na modernizację miejskiego monitoringu otrzymaliśmy prawie 100 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułRowerowa Stolica Polski. I tym razem będziemy kręcić dla Stargardu
Następny artykułMiał przy sobie narkotyki. Wpadł, bo pił alkohol w niedozwolonym miejscu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj