LKS Feniks Pesta. Zdobyły dwa medale Mistrzostw U15

0

W weekend w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U15 w zapasach kobiet oraz w stylu wolnym. Reprezentantki Feniksa wywalczyły w nich złoty i srebrny medal.

W zawodach wzięło udział 289 zapaśników, przy czym stargardzki Feniks reprezentowała sześcioosobowa ekipa.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Mirosława Diachyna. Uczennica SP nr 5 rywalizowała w kat. 58 kg i stoczyła cztery piękne, zwycięskie walki.

Po brązowy krążek sięgnęła Oliwia Jędrzejczak. Uczennica SP nr 7 toczyła bój w kat. 46 kg i z sześciu walk tylko w jednej musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki.

W pierwszej dziesiątce, a dokładnie na siódmym miejscu, zawody zakończył Mateusz Kubiak (kat. 48 kg, SP nr 5).

Tuż za pierwszą dziesiątką, bo na pozycji jedenastej, znalazł się Oliwier Danielewski (kat. 52 kg, SP nr 4).

Nieco dalej uplasowali się Zuzanna Sokołowska (kat. 50 kg, SP nr 4) oraz Łukasz Gocół (kat. 77 kg, SP nr 6).

W grupie kobiet, na sklasyfikowanych 47 klubów, drużynowo Feniks zajął  czwarte miejsce.

– Jesteśmy zadowoleni ze swoich reprezentantów. Toczyli dobre i wyrównane walki. Pokazali charakter, jak i serce do walki. Cieszy fakt, że regularnie zdobywamy medale na imprezach rangi mistrzowskiej – powiedział trener Mariusz Kucharczyk.

oprac. mk – źródło, fot.: LKS Feniks

Poprzedni artykułMiał przy sobie narkotyki. Wpadł, bo pił alkohol w niedozwolonym miejscu