Będzie następna ekopracownia – w SP nr 1

0

Kilka miesięcy temu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 otrzymali  kompletnie wyposażoną salę do nauki m.in. biologii, chemii i fizyki. Teraz kolejna ekopracownia powstanie w Szkole Podstawowej nr 1. Na inwestycję o wartości ponad 55 tys. zł miasto pozyskało 50 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jedna ze szkolnych sal SP nr 1 zostanie wyremontowana. Pojawią się tam nowe ławki, stół i krzesła, a także akwarium, w którym zamieszka kilka gatunków ryb. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli będą również modele biologiczne, nowoczesny projektor, zestawy odczynników, suszarka do probówek i zestaw doświadczalny. Dzięki temu podczas zajęć młodzi ludzie zdobędą wiedzę w przyjemny i atrakcyjny sposób.

Ekopracownia świetnie sprawdziła się w SP nr 10, gdzie dzieci korzystają m.in. z kilkunastu mikroskopów i zestawów do badania elektryczności. Dzięki nim poznają fascynujący świat przyrody i uczą się zasad ochrony środowiska. Lekcje w takim miejscu są ciekawe i pozwalają młodym ludziom na rozwijanie nowych pasji.

Pracownię ekologiczną w SP nr 10 można zobaczyć tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułCzujna seniorka nie dała się oszustom
Następny artykułChełmońskiego. Nowa droga coraz bliżej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj