Podsumowały tańcem cały rok

0

W Młodzieżowym Domu Kultury działają aż 4 zespoły taneczne – Gest, Aplauz, Ekspresja i Pasja. Na co dzień trenują w nich stargardzianki w wieku od kilku do kilkunastu lat. Młode tancerki rozwijają swoje zainteresowania i zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach. Co roku prezentują się również podczas Tanecznej Gali, która jest podsumowaniem 12 minionych miesięcy.

Tym razem na scenie Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpiło w sumie ponad 170 dziewcząt. Zaprezentowały różne układy – dominował taniec współczesny.  Choreografie w wykonaniu zdolnej młodzieży z MDK już wcześniej docenili jurorzy z całej Polski. Nasze tancerki z sukcesami występowały na licznych festiwalach, przeglądach i konkursach. Ubiegły rok to również rekordowa liczba najcenniejszych w tanecznym świecie nagród grand prix – takie wyróżnienie zespoły z MDK otrzymały aż 6 razy.

W placówce przy ul. Portowej 3 od kilkudziesięciu lat młodzi ludzie uczą się choreografii i rozwijają swoje taneczne umiejętności. Pierwsze grupy powstały w latach 90. i z powodzeniem działają do dziś, każdego roku dopisując do swojej historii kolejnych wychowanków. Zajęcia w każdym zespole prowadzą doświadczeni nauczyciele, którzy mają na swoim koncie liczne osiągnięcia.

Więcej o pracowniach tanecznych MDK można przeczytać tutaj. Warto też na bieżąco śledzić facebookowy profil placówki, gdzie zdolni tancerze z MKD chwalą się wieloma sukcesami – w tańcu, ale również m.in. w śpiewie, grafice i fotografii.

(r)

fot.: FB/Zespół Taneczny Aplauz, FB MDK- Pasja

Poprzedni artykułZrobili wiele, żeby dobrze znać Stargard
Następny artykułNowe eksponaty w MAH


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj