Zrobili wiele, żeby dobrze znać Stargard

0

13 zespołów, prawie 100 osób, 8 lokalizacji, kilkanaście zadań, pytania o nasze miasto i nie tylko – uczniowie ze stargardzkich szkół wzięli udział w grze miejskiej organizowanej przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta.

W ramach projektu „Znam Stargard” rywalizacja trwała kilka miesięcy. Na zakończenie wszystkie drużyny spotkały się w plenerze, żeby zdobyć ostatnie punkty.

Każda ekipa otrzymała mapę z trasą do pokonania, na której znalazły się m.in.: Naukowy Plac Zabaw, Brama Wałowa, Młodzieżowy Dom Kultury, kolegiata, Rynek Staromiejski i Urząd Miejski. Na każdym przystanku czekały zadania do wykonania. Młodzi ludzie musieli się wykazać wiedzą o naszym mieście i jego historii, ale także spostrzegawczością i szybkością w działaniu – na rozwiązanie niektórych zagadek było tylko 30 sekund. Dodatkowo każda drużyna na starcie miała przyporządkowany konkretny kolor. Ci, którzy założyli na siebie ubrania w odpowiednich barwach, otrzymali dodatkowe punkty.

Wyniki tegorocznej edycji projektu „Znam Stargard” poznamy 13.06. (wtorek). Na zwycięzców czekają nagrody. Organizatorami konkursu są członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego – to uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. MZD działa w naszym mieście od 2013 r.

(r)

Poprzedni artykułPomorze Zachodnie kolejny raz kupuje nowe pociągi
Następny artykułPodsumowały tańcem cały rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj