I Stargardzki Korowód Dziejów, aby uczcić 780. urodziny miasta

0

To będzie niezwykłe, pierwszy raz organizowane, wydarzenie w naszym pięknym Stargardzie z okazji 780-lecia nadania mu praw miejskich. Odbędzie się ono 18 czerwca. Korowód ruszy z Rynku Staromiejskiego o godz. 13:30

„Zapraszamy w magiczny świat przeszłości! Przemierzymy epoki, odkrywając fascynujące historie i wydarzenia, które ukształtowały nasze miasto” zachęca w mediach społecznościowych organizator – Muzeum Archeologiczno-Historyczne .

W tym roku przypada 780. rocznica lokacji Stargardu na prawie magdeburskim. Dlatego też Muzeum Archeologiczno-Historyczne chce przybliżyć stargardzianom historię miasta przez zorganizowanie pierwszego Stargardzkiego Korowodu Dziejów, który przejdzie ulicami miasta. Przypomni on też mieszkańcom legendarne postacie, jego założycieli, najważniejsze wydarzenia, a także sławnych gości i wybitnych stargardzian.

Korowód, maszerujący głównymi ulicami miasta, składać się będzie z dwóch części: historycznej (wybitne postacie związane z dawnymi dziejami Stargardu) oraz współczesnej (m.in. lokalne instytucje, przedstawiciele szkół, członkowie stowarzyszeń oraz klubów sportowych).

W trakcie rozpoczęcia korowodu na Rynku Staromiejskim zostaną przedstawione fragmenty z początków dziejów miasta.

Przemarsz uczestników Stargardzkiego Korowodu Dziejów odbędzie się następującą trasą:

Rynek Staromiejski – ul. Kramarska – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Bolesława Chrobrego – ul. Św. Jana Chrzciciela – Plac Wolności – ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego – ul. Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego – Teatr Letni w Parku Chrobrego

– W trakcie marszu będą trzy przystanki (kościół św. Jana Chrzciciela, Brama Pyrzycka, Teatr Letni), podczas których zostanie opowiedziana dalsza historia miasta, rozpoczęta na Rynku Staromiejskim. Na zakończenie przewidziane jest wystąpienie prezydenta miasta Rafała Zająca, które stanowić będzie dopełnienie opowiadanej podczas korowodu historii Stargardu – informuje Piotr Tarnawski, kustosz z MAH.

„Nasz korowód będzie okazją, aby dowiedzieć się więcej o dziejach Stargardu, jednocześnie bawiąc się wspaniale! Przybywajcie licznie, aby razem z nami uczcić urodziny naszego miasta!” – zachęca MAH.

bk

Poprzedni artykuł80 tys. zł do zainwestowania na działkach
Następny artykułStargardzianie ujęli pijanego kierowcę – miał 2,5 promila


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj