Pomagamy Filipowi

0

Przez całe wakacje zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek, wrzucanych do pojemnika przy wejściu do Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17), wesprze kosztowną terapię 7-letniego Filipa. Chłopiec jest w spektrum autyzmu. Specjalistyczne zajęcia dają dobre efekty, dzięki czemu Filip ma szansę na rozpoczęcie od września nauki w pierwszej klasie.

Chłopiec korzysta z terapii, podczas której ćwiczy m.in. koncentrację, wzbogaca swoje słownictwo i rozwija się ruchowo. Najlepsze efekty przynoszą ciągłe zajęcia i spotkania ze specjalistami, co jest bardzo kosztowne. Dodatkowo Filip uczęszcza na trening umiejętności społecznych i alpakoterapię. Aby wspomóc rodziców chłopca w tych wydatkach, wystarczy wrzucić nakrętki do serca przed UM. Zmieści się ich tam nawet 150 litrów. Taki surowiec zostaje później ponownie wykorzystany. Kilogram plastiku ma w skupie wartość kilkudziesięciu groszy.

Akcja MIEJskie SERCE trwa. Każdy, kto chce otrzymać nakrętki, może wypełnić formularz – szczegóły tutaj. Z takiej formy pomocy korzystają osoby, które potrzebują pieniędzy na leczenie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wydatki związane z niepełnosprawnością – swoją lub dziecka czy innego członka rodziny.

(r)

Poprzedni artykułGdynia Open 2023. Nie mogło być inaczej, niż powrócić do Stargardu z nagrodami
Następny artykułOSiR. Konkurs na najlepsze zdjęcie z rowerem w tle 


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj