Sprzątanie świata – Polska 2023. Z udziałem Stargardu

0

Wielki finał! 30. Akcja Sprzątania Świata w całej Polsce odbędzie się w dniach 15 -17 września br. Akcja kierowana jest do wszystkich – dzieci, dorosłych oraz seniorów.

– W tym roku również Stargard weźmie w niej udział. Do wielkiego sprzątania naszego miasta, Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie zaprosił stargardzkie szkoły i przedszkola. Uczestnicy akcji, wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki, 15 września będą sprzątać wyznaczone miejsca na terenie Stargardu – informuje ZUK.

Celem tegorocznej akcji jest zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. W konsekwencji – nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska.

Również ważną rzeczą jak nieśmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków np. rezygnacja z jednorazowych plastików.

A zatem zachęcamy wszystkich do promowania nieśmiecenia np. poprzez stosowanie wielorazowych produktów, do sprzątania cennych przyrodniczo terenów publicznych lub do segregacji odpadów komunalnych.

Więcej informacji na stronie Fundacji Nasza Ziemia: https://sprzatanieswiata.pl/

(r) 

Poprzedni artykułW Giżynku praca wre
Następny artykułBłękitni Stargard. Przełamali się na wyjeździe


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj