Wziął udział w Runmageddonie – pokonał 6 km wymagającego biegu z przeszkodami

0

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. W tegorocznej edycji biegu, który odbył się w Gdańsku, wziął udział stargardzki policjant.

Asp. szt. Łukasz Więckowski, poza służbą, wiele godzin poświęca na ciężkie treningi oraz różnego rodzaju aktywności fizyczne. Sport rekreacyjny jest dla niego również pasją.

Bieg typu runmageddon to bieg organizowany dla osób z wyjątkowo dobrą kondycją i charakterem. Uczestnicy nie tylko biegają, ale również pokonują ekstremalnie trudne przeszkody, jak m.in. bieg z obciążeniami, czołganie pod zasiekami, wspinanie po linie, wdrapywanie się po ścianach, zanurzenie się w lodowatej wodzie, pokonywanie ekstremalnych nachylonych ramp, wspinanie się po drabinkach lotniczych oraz pokonywanie wielu przeszkód opartych głównie na sile rąk.

– Tego typu przeszkody sprawiają, że bieg jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. 9 września 2023 r. wziął w nim udział właśnie stargardzki policjant, który do Gdańska wybrał się wraz z bratem – funkcjonariuszem służby więziennej. Mieli do przebiegnięcia dystans 6 km i blisko 30 przeszkód do pokonania. Na trasie bracia wzajemnie się wspierali i pomagali również innym uczestnikom biegu – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby także razem trenują i podnoszą swoje sprawności motoryczne.

(r)

Poprzedni artykuł„Spanish Night” – Krzysztof Meisinger & Poland baROCK
Następny artykułNa wybory z SIS-em


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj