Wojewoda: Tam, gdzie wola, tam sposób. Paszporty już w Stargardzie

0

W naszym mieście znowu można wyrobić sobie paszport. Czekaliśmy na to 20 lat. Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie otwarty został Terenowy Punkt Paszportowy.

Pierwsi klienci pojawili się wczesnym rankiem. Na czele kolejki była pani Agnieszka. – Zdziwiłam się, że jestem pierwsza. Cieszę się, że mamy ten punkt. Później w mediach społecznościowych dodała: „Jak sprawnie idzie, byłam 10 minut i sprawa załatwiona”.

Punkt będzie działał:

– w poniedziałki od 8:00 do 15:00,

– w środy od 8:00 do 15:00,

– w piątki od 8:00 do 13:00.

Można tam bezpośrednio załatwić sprawę lub po wcześniejszym umówieniu terminu.

Szczegółowe informacje o wnioskach, terminach i opłatach są tutaj.

W otwarciu punktu uczestniczyli m.in. poseł Micha Jach, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, starosta Iwona Wiśniewska i zastępczyni prezydenta miasta Ewa Sowa.

Nie obyło się bez wstęgi, którą przecięto w sporym ścisku. Dwie pierwsze klientki otrzymały upominki od wojewody i starosty.

– Nie trzeba już będzie jeździć do Szczecina, żeby złożyć wniosek o paszport lub odebrać ten dokument w komfortowy sposób – mówił wojewoda, podkreślając: – Tam, gdzie wola, tam sposób. Ten punkt to zasługa też pań radnych – Elżbiety Mochockiej i Moniki Kieliszak. Takiego wiercenia w brzuchu, w tej sprawie, przez obie panie – dawno nie miałem. Gdy tylko się gdzieś spotkaliśmy, to ich pierwsze pytanie brzmiało: „Kiedy będzie punkt paszportowy?”. Presja ma sens.

Starosta Iwona Wiśniewska zaznaczyła: – Po 20 latach, po wielu staraniach, mamy nową ofertę usług dla mieszkańców powiatu stargardzkiego. Nasi klienci już czekają w blokach startowych, żeby załatwić paszport w tym punkcie.

– Gratuluję, że Stargard – trzecie miasto w województwie – doczekał się tego ważnego urzędu – dodał poseł. A Ewa Sowa podkreśliła: – Cieszę się, że mieszkańcy Stargardu będą mieć ułatwione życie.

Obecnie w województwie jest 10 lokalizacji, w których można wyrobić paszport: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, Delegatura ZUW w Koszalinie oraz punkty terenowe w Stargardzie, Kołobrzegu (dzisiaj otwarty), Gryficach, Łobzie, Myśliborzu, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykuł54 nowe latarnie i nowy chodnik na starówce
Następny artykuł„Będzie weselej” – piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj