Panowie, zadbajcie o swoje zdrowie

0

W najbliższą sobotę (2.12.) warto przyjść do AquaStar (ul. Szczecińska 35), aby od 10:00 do 17:00 móc skorzystać z bezpłatnych badań. Mężczyźni na miejscu sprawdzą swoje zdrowie – w mobilnym gabinecie zrobią USG jąder i skontrolują poziom PSA we krwi.

Na badania nie trzeba się wcześniej zapisywać. Decyduje kolejność przyjścia do AquaStar.

Specjaliści ze Stowarzyszenia Fizjoport i Stowarzyszenia Edukacja – Zdrowie – Aktywność będą czekali na mężczyzn od 10:00 do 17:00.

Z USG jąder skorzystają panowie w wieku od 18 do 40 lat. Badanie jest proste, bezbolesne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wynik będzie dostępny od razu – jeśli pojawią się niepokojące zmiany, pacjent dostanie wydruk USG, z którym powinien się zgłosić do swojego lekarza.

Kolejne badanie to pomiar poziomu PSA. Prosty test pozwoli natychmiast określić, czy prostata funkcjonuje prawidłowo. Wystarczy kropla krwi z palca. Wynik również będzie dostępny niemalże od razu – czas oczekiwania to 10 minut. Do badania poziomu PSA nie trzeba być na czczo. Test w AquaStar mogą zrobić panowie w wieku powyżej 40 lat.

Akcja w Stargardzie jest częścią ogólnopolskiego projektu Mosznowładcy. To coroczna kampania zachęcająca mężczyzn do prostych i bezbolesnych badań profilaktycznych, które mogą ratować życie i zdrowie. Rak jądra jest najbardziej powszechnym nowotworem występującym przed 40. rokiem życia. Nieco starsi mężczyźni są z kolei bardziej narażeni na problemy z prostatą. Rak gruczołu krokowego stanowi aż 23% wszystkich nowotworów diagnozowanych w Polsce.

(r)

Poprzedni artykułWiększe pieniądze na Centrum Integracji Społecznej
Następny artykułWernisaż w Bramie Wałowej: „Emocji wyrazy”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj