Radni podsumowują 2023 rok

0

Grudniowa sesja stargardzkiej Rady Miejskiej zawsze jest okazją do podsumowania mijającego roku, a także rozmów o planach na przyszłość. Radni mają za sobą dziesiątki podjętych uchwał, pracę w komisjach i realizację własnych inicjatyw.

Radę Miejską w Stargardzie tworzą 23 osoby – 10 kobiet i 13 mężczyzn. Ich kadencja rozpoczęła się w 2018 roku, a zakończy się w 2024 roku. W codziennej pracy RM wspiera Biuro Rady Miejskiej.

W ciągu 12 ostatnich miesięcy radni spotkali się na 10 sesjach, podczas których głosowali nad 88 uchwałami. Warto wiedzieć, że wszystkie posiedzenia są transmitowane na żywo. W każdej chwili można także obejrzeć relacje z poprzednich sesji – wystarczy kliknąć tutaj.

W 2023 roku radni zgłosili także 20 interpelacji i 5 zapytań. Do ich obowiązków należała również praca w komisjach. Jest ich 5: rewizyjna, budżetu, gospodarki i rozwoju, skarg, wniosków i petycji, oświaty, kultury i sportu oraz komisja społeczna. Oprócz typowych działań radni uczestniczyli w spotkaniach z mieszkańcami, angażowali się w organizacje miejskich imprez i realizowali własne pomysły. Do ich inicjatyw należało m.in. sadzenie drzew w parku, pomoc zwierzętom oraz akcja rozdawania odblasków seniorom.

Każdy mieszkaniec, który ma ważną sprawę albo chce zwrócić uwagę na istotny problem związany ze Stargardem, może bezpośrednio spotkać się z radnymi na dyżurach. Aktualny grafik na początek przyszłego roku jest tutaj. Inna opcja to wysłanie e-maila na adres: [email protected].

(r)

fot. UM w Stargardzie 

Poprzedni artykułZgłosił interwencję, ale zapomniał, że jest poszukiwany
Następny artykułStargard ma nowego partnera – miasto Konotop


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj