Wesprzyjmy Konstancję, pomóżmy w jej leczeniu

0

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Konstancji Wdzięcznej-Gaborskiej ze Stargardu – prywatnie córki Bernadety Wdzięcznej, znanej malarki, która nie raz przekazywała swoje prace na różne akcje charytatywne. Konstancja ma raka żołądka z przerzutami. Jest w ciężkim stanie. Rodzina liczy na pomoc onkologów w Izraelu.

Podstawowe dane: Konstancja Wdzięczna-Gaborska, Stargard, numer zbiórki 111956

Mąż Konstancji – Marek Gaborski tak pisze o swojej żonie i jej chorobie:

„Drogi Czytelniku,

gdy stoisz nad urwiskiem, a za plecami lawina zbliża się wielkimi krokami, szybko analizujesz swoje życie i weryfikujesz, co tak naprawdę ma znaczenie.

Dla mnie najważniejsza jest rodzina, a w szczególności moja pierwsza i bezwarunkowa miłość, Konstancja.

Los skrzyżował nasze drogi i połączył na dobre i na złe, a owocem tego są wspaniałe nastolatki – Wiktoria (12) i Karol (14).

W jednej z reklam telewizyjnych przedstawiano „mamę” jako osobę, która nigdy nie choruje. Konstancja, zdrobniale Tina, też nigdy nie chorowała. To Ona zawsze stała na straży naszego szczęścia i zdrowia, zawsze dając z siebie 120%, zawsze z uśmiechem na twarzy, będąc promieniem słońca w najbardziej burzliwych chwilach.

Konstancja – moja ukochana żona, wspaniała matka i przyjaciółka – niesamowita osoba.

Napisała książkę, prowadzi blogi, tworzy aranżacje wnętrz – a wszystko robi z taką pasją, że jak na nią patrzę, to zakochuję się po raz wtóry. Zawsze ma dobre intencje, jest pełna miłości, dobra i niezwykłej determinacji.

Konstancja marzy, aby zobaczyć, jak dzieci dorastają, jak się zakochują, jak walczą z pierwszymi trudnościami i pytają mamę o radę. Tina jest najszczęśliwsza w podróży, a jej wielkim marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną.

Jest filarem naszej rodziny, a ja nie pozwolę Jej odejść bez walki!!! Zrobię wszystko, co w mojej mocy!

Moja żona ma raka żołądka z licznymi przerzutami. Jest w ciężkim stanie i potrzebuje opieki, rehabilitacji, a co najważniejsze – odpowiedniego leczenia.

Rozpoczęliśmy leczenie w Polsce, ale nie jest ono wystarczające. Szukamy alternatywy za granicami kraju (USA, Wielka Brytania, Niemcy, Izrael). Leczenie za granicą jest bardzo kosztowne, a i w kraju każde konsultacje słono kosztują. A ja muszę wykorzystać każdą możliwość.

W Izraelu onkologia jest najbardziej rozwinięta na świecie, jednak każda konsultacja to około 1000 EUR; każda chemia to kilka tysięcy EUR (razy kilkanaście); każda operacja to kilkadziesiąt tysięcy EUR. Wspólnymi siłami możemy dać Tinie szansę na wieloletnie życie – jak Bóg da.

Ludzi dobrych serc jest naprawdę dużo, wiele osób nam pomaga na co dzień, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Jednak potrzebujemy też Waszej pomocy finansowej. Mały datek w połączeniu z masą wielkich serc może czynić cuda.

Każdy datek to krok w stronę nadziei na lepsze jutro dla naszej rodziny. Każda darowizna, nawet najmniejsza, jest na wagę złota, bo każdy z nas pisze własną historię, a Tina potrzebuje czasu, aby swoją dokończyć!”.

Na leczenie potrzeba 750 tys. zł. Na razie jest niecałe 15 tys. zł.

Chętni mogą przekazać na ten cel swój 1,5 % podatku. Numer KRS: 0000358654, Cel szczegółowy: Konstancja Wdzięczna-Gaborska, 111956

(r)

fot. – źródło: https://onkozbiorka.pl/konstancja-wdzieczna-gaborska

Poprzedni artykułWarzywna ruszyła
Następny artykułSSMSP Brama. Jak co roku podsumują wystawą 2023 rok – będą niespodzianki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj