Choć nie był na służbie, zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

0

Policjanci wielokrotnie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo, m.in. wobec nietrzeźwych kierowców. Taką postawą wykazał się stargardzki policjant, który w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę.

Asp. Władysław Łysoń, na co dzień pomocnik dyżurnego stargardzkiej jednostki, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Do tego zdarzenia doszło w okolicy miejscowości Poczernin.

Funkcjonariusz, kierując prywatnym samochodem, zauważył, że poruszający się przed nim samochód suzuki, jedzie niepewnie. Kierujący nim mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Zjeżdżał na pobocze, po czym wracał na jezdnię, nie zachowywał toru jazdy, jadąc od prawej do lewej strony jezdni. Policjant, mając podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, postanowił go zatrzymać.

– Przez pewien czas było to niemożliwe z racji stylu jazdy mężczyzny. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał się. Policjant wykorzystał ten moment i natychmiast podbiegł do auta. Stało się jasne, że przypuszczenia mundurowego były słuszne. Za kierownicą siedział kompletnie pijany kierowca – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Asp. Władysław Łysoń wyjął kluczyki ze stacyjki auta, uniemożliwiając dalszą jazdę, i wezwał patrol będący w służbie. Badanie wykazało, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie i do tego aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

(p)

Poprzedni artykułWarzywna coraz bardziej odmieniona
Następny artykułBiała Sobota dla mieszkańców Powiatu Stargardzkiego – w Dolicach


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj