Festiwalowe Perły Filmowe w kinie SCK

0

W dniach 20-26 maja br. w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury odbędzie się pierwsza edycja Festiwalowych Pereł Filmowych. Na bogaty program wydarzenia składają się pokazy filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych. Odbędzie się seans filmu w 3D.

Będą spotkania z gośćmi i specjalne prelekcje towarzyszące najważniejszym pokazom filmowym. Znane są już filmy, które zainaugurują i zamkną tygodniowe spotkanie z kinem wielu wartości.

Festiwalowe Perły Filmowe to uzupełnienie bogatego filmowego programu kina SCK, które regularnie prezentuje dzieła dla szerokiego grona widzów. W trakcie tygodniowego przeglądu pokazane zostaną filmy budzące zachwyt i poruszenie na międzynarodowych festiwalach, które są prawdziwymi perłami wśród licznych propozycji kina autorskiego.

– Do Stargardu dotrą filmy wyjątkowe – obiecują organizatorzy.

Filmy do przeglądu wybrał Krzysztof Spór, dziennikarz filmowy, regularnie współpracujący ze Stargardzkim Centrum Kultury przy Czwartkowych Spotkaniach Klubu Filmowego. To również Krzysztof Spór do większości wydarzenia przygotował prelekcje i poprowadzi spotkania z twórcami.

– Mam taką nadzieję, że dzięki Festiwalowym Perłom Filmowym dostarczymy widzom niezwykłych i oryginalnych doznań. Wszystkie wybrane tytuły mają na swoim koncie znaczące sukcesy festiwalowe, co jest gwarancją wysokiej jakości tych filmów– mówi Krzysztof Spór, zapowiadając prezentacje ponad 20 filmów w trakcie siedmiodniowej imprezy. – Czy to zalążek regularnie organizowanego w Stargardzie szerokiego wydarzenia filmowego? Wiele zależy od przyjęcia tegorocznej edycji, a postaram się, aby w tym roku było ciekawie, oryginalnie i by spotkania z wybitnymi osobistościami polskiego kina wspaniale uzupełniły seanse filmowe.

– Naszym widzom zdradzamy dwa tytuły filmów, które zainaugurują i zamkną nasze wydarzenie. Oba z pewnością przyniosą uczestnikom ogrom filmowych emocji, a to tylko fragment atrakcji, które przygotowaliśmy dla naszych widzów – dodaje Anna Kordykiewicz, kierownik kina ze Stargardzkiego Centrum Kultury.

Filmem oficjalnie inaugurującym Festiwalowe Perły Filmowe będzie wybitne dzieło dokumentalne w reżyserii Wima Wendersa zatytułowane „Anselm”, które w Stargardzie zostanie zaprezentowane 20 maja w technologii 3D, a które z pełną mocą zostało przez Wendersa wykorzystane do przedstawienia dokonań Anselma Kiefera. Prezentowany w Cannes portret niemieckiego artysty jest jak jego wielkoformatowe rzeźby – choć monumentalny, nie porzuca ludzkiej perspektywy. I nie jest to na pewno klasyczny dokument z „gadającymi głowami”. Po pamiętnej „Pinie” Wim Wenders proponuje kolejne doświadczenie filmowe, dzięki któremu możemy wkroczyć do świata twórcy i jego dzieł. To będzie niezapomniany seans, bo projekcje 3D tego filmu zdarzają się rzadko.

Filmem, który oficjalnie zamknie przegląd 26 maja, będzie głośny i uwielbiany przez widzów francuski „Bulion i inne namiętności”. Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz”, „Zapach zielonej papai”) udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności” (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia. Seansowi filmu towarzyszyć będzie słodki francuski poczęstunek, który na zakończenie Festiwalowych Pereł Filmowych przygotują organizatorzy.

Więcej informacji o programie Festiwalowych Pereł Filmowych już wkrótce.

Festiwalowe Perły Filmowe organizuje Stargardzkie Centrum Kultury. Projekt uzyskał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/995690735625730/
Post facebook: https://www.facebook.com/photo/?fbid=944782944316468&set=a.483353157126118

(sck)

Poprzedni artykułMiał zaparowane szyby w aucie. Zainteresowali się nim policjanci – nie był trzeźwy
Następny artykułMłodzi poszukiwacze odnaleźli rodzinne smaki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj