Niedziela z pionierami Stargardu

0

Niedzielne (12.05.) popołudnie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Już ósmy raz będziemy obchodzić Dzień Pionierów Stargardu. To wyjątkowe, bo nasze, lokalne święto. Najwięcej będzie się działo na Rynku Staromiejskim.

Jak co roku, ten wyjątkowy dla stargardzian dzień będzie można świętować historycznie, kulturalnie, literacko i sportowo.

Wszystko rozpocznie się w niedzielę (12.05.) o 14:30 w parku Chrobrego. Tam na ekspozytorach, w pobliżu placu zabaw, zaprezentowana zostanie wystawa plenerowa „Starogród i jego miejsca 2.0”.

Później, na Rynku Staromiejskim, o 15:00 nastąpi oficjalne otwarcie Dnia Pionierów Stargardu. Zarówno na scenie, jak i na tematycznych stoiskach wiele będzie się działo. Animacje, warsztaty plastyczne, gra terenowa, występy wokalne, quiz, wystawy, pokazy – tego dnia na Rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie lubianego koła fortuny, w którym przy odrobinie szczęścia będzie można wylosować sadzonkę forsycji. Wszyscy chętni spróbują również stargardzkiego żurku.

Dzień Pionierów Stargardu to również okazja do wzięcia udziału w Biegu Forsycji. Będzie coś dla małych (starty na 200 m i 800 m) i nieco większych miłośników aktywności fizycznej (bieg główny na 5 km i marsz nordic walking na 2,5 km). Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę (12.05.) od 14:00 na Rynku Staromiejskim, a zawodnicy w biegu głównym wystartują o 17:00. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najszybsi – statuetki i nagrody.

(r)

Poprzedni artykułI miejsce w eliminacjach do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych dla stargardzkich funkcjonariuszy
Następny artykułBłękitni Stargard. Kolejny festiwal strzelecki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj