Dołącz do Stargardzkiego Korowodu Dziejów – najlepiej w stylowym przebraniu sprzed wielu lat

0

To wydarzenie ubiegłorocznych Dni Stargardu przyciągnęło prawdziwe tłumy. Ulicami naszego miasta przeszedł pierwszy Stargardzki Korowód Dziejów. W tym roku znów będzie można dołączyć do tego niezwykłego pochodu. Jest też specjalna opcja dla tych, którzy mają ochotę wcielić się w historyczne postacie.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne poszukuje chętnych do wcielenia się w kilka różnych ról. Podczas II Stargardzkiego Korowodu Dziejów zobaczymy m.in. średniowiecznych mieszczan, kolejarzy i pracowników Luxpolu oraz Polleny. Każdy, kto sądzi, że idealnie pasuje do tych postaci i posiada tematyczne elementy strojów, może skontaktować się z MAH i dołączyć do niezwykłej reprezentacji dawnego Stargardu. Wystarczy wysłać zgłoszenie e-mailem: [email protected], [email protected].

Tegoroczny Stargardzki Korowód Dziejów odbędzie się 2.06. (niedziela). Jego uczestnicy w historycznych strojach, chcący dołączyć do korowodu,  mogą zgłaszać się do MAH w dowolnym momencie przed wydarzeniem. Oczywiście w korowodzie będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni stargardzianie, nie tylko przebrani. W ubiegłym roku frekwencja była imponująca. Przed nami kolejna ciekawa podróż w przeszłość, która z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców naszego miasta.

(m)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Kolejny festiwal strzelecki
Następny artykułWyjątkowe narodziny przez telefon – z pomocą medycznych dyspozytorów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj