ArtFestiwal 2024. Sztuka na każdym kroku

0

Setki artystów, koncerty, pokazy, spektakle, wystawy, kino plenerowe, happeningi – trudno wymienić to wszystko, co będzie się działo w Stargardzie, już w najbliższy weekend (18-19.05.), w ramach kolejnej edycji tegorocznego ArtFestiwalu, czyli wielkiego święta sztuki na wyciągnięcie ręki.

Od wczesnego ranka do później nocy cały Stargard wypełnią różne artystyczne wydarzenia. Każdy może wybrać się w festiwalową trasę. Warto wcześniej poznać bogaty program i zaplanować weekend pełen sztuki.

W tym roku najwięcej będzie się działo w sobotę (18.05.). Pierwsze występy rozpoczną się już o 7:00. Jak zawsze sztukę spotkamy dosłownie na każdym kroku – w instytucjach kultury, w świątyniach, na ulicach, w parkach, w obiektach zabytkowych, a nawet na parkingu i podwórzu.

Nowością będą propozycje przygotowane przez artystów z Greifswaldu, którzy dołączyli do tegorocznej odsłony imprezy. Żeby nie przegapić żadnego wydarzenia, warto jeszcze przed weekendem sprawdzić cały program ArtFestiwalu. Ulotkę najlepiej pobrać z załączników poniżej (do wyboru format pdf lub png) i w pełnej rozdzielczości otworzyć na swoich urządzeniach. W całym mieście będzie można również znaleźć plakaty z rozpiską wszystkich wydarzeń. W wielu miejscach pojawią się też papierowe ulotki. Aktualności i zapowiedzi konkretnych wydarzeń są także na facebookowym profilu ArtFestiwalu.

W niedzielę (19.05.) w mieście będą rządzić młodzi artyści. Kolejny raz zaprezentują swoje talenty i umiejętności na ArtFestiwalu Junior. W Stargardzie sztuka nie ma żadnych ograniczeń – w tym również wiekowych. Wszystko rozpocznie się o 14:00 na terenie zielonym przy Młodzieżowym Domu Kultury. Będzie można posłuchać i pooglądać zdolnych młodych ludzi, ale także dołączyć do twórczej zabawy. W programie znalazły się animacje, warsztaty muzyczne i loteria z nagrodami.

(m)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Sensacja!!! Odrobili straty i awansowali
Następny artykułGłowa wraz z porożem martwego zwierzęcia w rękach dwóch mężczyzn


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj