2 500 nowych sosen w naszej okolicy – czyja to zasługa

0

Jeden z największych pracodawców w naszym regionie właśnie zorganizował wraz z Nadleśnictwem Kliniska wiosenną akcję sadzenia drzew, dzięki której w naszej okolicy przybyło zieleni. Fabryka opon Bridgestone Stargard – bo o tej firmie mowa – to świetny przykład organizacji z naszego lokalnego podwórka, która już od lat systematycznie podejmuje kolejne inicjatywy z myślą o środowisku.

Wiosną sosny rosną…, ale najpierw trzeba je posadzić

Sadzonki sosny zamieszczone w ziemi wczesną wiosną mają sporą szansę na zaaklimatyzowanie się przed suchym latem. Taką możliwość 2 500 drzew tego gatunku dali członkowie zespołu Bridgestone Stargard, którzy posadzili je w okolicach Żelewa (gm. Stare Czarnowo).

Wiosennego sadzenia iglaków podjęło się aż 70 osób – pracowników naszej fabryki wraz ze swoimi rodzinami. Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie tą inicjatywą. Gdy ogłosiliśmy zapisy na nią, lista miejsc była zapełniona już po kilku godzinach. Wszyscy zgłoszeni stawili się do wspólnych działań, z których wraz z Nadleśnictwem jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Magdalena Waniak-Stępniak – inicjatorka akcji Bridgestone Stargard. Ich efekty obrazuje poniższa infografika.

Wspólne akcje, wspólne cele

Wiosenne sadzenie sosen to jeden z przykładów realizowanych przez stargardzką fabrykę działań z zakresu społecznej odpowiedzialności (CSR). Wynikają one jednak z priorytetów całego międzynarodowego koncernu. Ten czołowy producent opon na świecie wypracował z myślą o przyszłości naszej planety Zobowiązanie Bridgestone E8, będące drogowskazem dla wszystkich jego fabryk. Fabryka w Stargardzie również działa więc w zgodzie z takimi wartościami jak: Ecology (Ekologia), Energy (Energia), Efficiency (Wydajność), Extension (Rozbudowa), Economy (Ekonomia), Emotion (Emocje), Ease (Ułatwienia) oraz Empowerment (Wzmacnianie).

Te założenia wdrażamy w życie na co dzień – zarówno podczas realizacji naszych zawodowych zadań, jak i działań CSR-owych. Przykładowo – nasza wiosenna akcja sadzenia drzew nawiązuje do wartości Ecology (Ekologia) i Emotion (Emocje) – wyjaśnia Liliana Gąsławska z Bridgestone Stargard. – Cieszy nas, że robimy coś wartościowego dla naszej planety, w trosce o przyszłe pokolenia. Równocześnie uczymy najmłodszych, że środowisku pomagać można na różne sposoby. Tego typu inicjatywy służą jednak nie tylko lokalnej społeczności i promocji zachowań proekologicznych. Są też świetną okazją do integracji naszego zespołu. Koleżanki i kolegów (a nawet ich rodziny), których na co dzień widujemy w fabryce, mogliśmy lepiej poznawać także podczas ogniska zorganizowanego na zakończenie akcji sadzenia drzew – dodaje.

Pracownicy Bridgestone Stargard od lat chętnie angażują się w działania proekologiczne (obok m.in. projektów na rzecz bezpieczeństwa na drogach), służące mieszkańcom naszego regionu. Dotychczas m.in. współorganizowali festyny ekologiczne czy zapewniali stojaki na rowery przy miejskich szkołach. Troskę firmy o środowisko widać już, nawet zbliżając się do fabryki przy ul. Most Kamienny 7 – zamontowane są przed nią specjalne hoteliki dla pszczół i innych zapylaczy, by wspierać je w utrzymywaniu bioróżnorodności. Załoga Bridgestone Stargard już nie może doczekać się też kolejnej akcji sadzenia drzew.

(artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułJapońskie smaki w Zespole Szkół nr 5
Następny artykułBłękitni Stargard. Pędzą niczym pendolino


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj