Obwodnica północna. Coraz wyraźniej widać ślad nowej drogi

0

Trwają prace przy jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Stargardzie. Na odcinku od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej powstaje kolejny fragment obwodnicy północnej. Do zrobienia jest blisko kilometr zupełnie nowej drogi.

Na placu budowy trwają roboty ziemne. Częściowo widać już ślad, po którym pobiegnie nowa droga. Będzie tam przede wszystkim wygodna, bezpieczna jezdnia dla aut, ale korzyści odczują również rowerzyści oraz piesi. Powstaną chodniki, ścieżka dla cyklistów, a całość oświetlą energooszczędne ledowe latarnie. Kolejny odcinek obwodnicy północnej uzupełnią liczne nasadzenia zieleni – aż 7000 drzew i krzewów oraz tzw. zielone przystanki autobusowe.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace za ponad 25,3 mln zł powinny zakończyć się w I kwartale przyszłego roku. Na tę inwestycję pozyskaliśmy duże dofinansowanie – 17 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W przyszłości obwodnica zacznie się już na ul. Hanzeatyckiej. Pobiegnie od ronda w pobliżu dawnego Tesco, przetnie aktualnie budowany odcinek od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej, połączy się z oddanym do użytku w 2023 roku fragmentem na ul. E. Orzeszkowej i dalej do granic miasta. W ten sposób nawet tysiące aut dziennie ominą przejazd przez centrum. Korzyści odczują również zmotoryzowani i piesi mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina oraz śródmieścia.

Docelowo obwodnica włączona będzie do fragmentu, który wybuduje GDDKiA. Ta inwestycja połączy drogi krajowe nr 20 i 10, jak również drogę wojewódzką nr 106 w kierunku Nowogardu.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSzykują się kolejne bezpieczne przejścia
Następny artykułJak podlewać ogród i oszczędzać wodę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj