Nowości w szkołach za unijne pieniądze

0

Ponad 1 mln zł pozyskało miasto z funduszy unijnych na ciekawy projekt dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Szkoły Podstawowej nr 8. Dotacja ta pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, m.in. do nauki programowania, oraz zapewnienie wsparcia psychologicznego. Skorzystają też nauczyciele, którzy wezmą udział w szkoleniach i zwiększą swoje kompetencje.

Projekt pn. „Wsparcie kształcenia ogólnego w Stargardzie” będzie realizowany w obu placówkach w przyszłym roku szkolnym. Weźmie w nim udział ponad 460 uczniów Dwójki i Ósemki oraz prawie 40 pedagogów. Pozyskane pieniądze pozwolą m.in. na modernizację szkolnej sieci internetowej w SP nr 8. W placówkach pojawi się też nowy sprzęt, dzięki któremu młodzi ludzie będą mogli uczyć się np. kodowania, programowania i robotyki. Z kolei nauczyciele dowiedzą się o nowoczesnych metodach pracy z uczniami, również ze szczególnymi potrzebami. Uczniowie zyskają też wsparcie psychologiczne, a najstarsze klasy – doradztwo zawodowe.

Ponadto młodzi ludzie z obu placówek wezmą udział w dodatkowych zajęciach i kołach rozwijających ich zainteresowania. Skorzystają także z wycieczek edukacyjnych – m.in. do Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Wartość całego projektu to prawie 1,2 mln  zł. Na ten cel miasto pozyskało niemal 1,1 mln zł z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

(m)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułMonopoly w wersji stargardzkiej – jeszcze w tym roku
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Mistrzowie lepsi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj