Coraz więcej wiemy o bilecie metropolitalnym

0

To już pewne – za kilka miesięcy jeden bilet pozwoli na przejazdy pociągiem ze Stargardu do Szczecina i korzystanie w tych miastach z komunikacji miejskiej. Na dodatek będzie w bardzo dobrej cenie.

Na takie rozwiązanie z niecierpliwością czekało wielu stargardzian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Uchwałę w tej sprawie jednogłośnie przyjęli radni Rady Miejskiej.

– Ten bilet miesięczny to atrakcyjna propozycja zarówno dla stargardzian i mieszkańców okolicy uczących się i pracujących w Szczecinie, jak i dla szczecinian, którzy są zatrudnieni w firmach w naszym mieście. W jego cenie będzie można swobodnie zostawić samochód na Park&Ride, jeździć bez ograniczeń pociągami regionalnymi, a dodatkowo korzystać z komunikacji miejskiej. Oferta jest zbudowana tak, że powinna zachęcać do przesiadania się z aut do transportu zbiorowego – mówi prezydent Rafał Zając.

Pasażerowie korzystający ze Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej będą mogli kupować bilety w określonych strefach – A, B, AB i docelowo AB+. Osoby, które zdecydują się na wariant AB+, zyskają możliwość podróżowania pociągami Polregio na obszarze Szczecina, Polic, Stargardu, Goleniowa, Gryfina, Kobylanki oraz komunikacją miejską na terenie Szczecina, Dobrej, Kołbaskowa, Polic, Goleniowa, Stargardu, Gryfina i Kobylanki.

Za taki bilet zapłacimy miesięcznie 290 zł. Oczywiście będą obowiązywały ulgi dla uczniów (147,90 zł) i studentów (142,10 zł). To bardzo korzystna oferta. Taki zintegrowany bilet będzie nawet o 60% tańszy niż zsumowane ceny biletów na pociągi i komunikację miejską w strefie AB lub AB+.

Sprzedażą Szczecińskich Biletów Metropolitalnych zajmie się spółka Polregio. Stargardzianie, którzy skorzystają z SBM, sporo zaoszczędzą. Obecnie miesięczny bilet normalny na autobusy MPK (dla posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca) kosztuje 46 zł. Za przejazdy pociągami Polregio na trasie Stargard-Szczecin płacimy 343 zł. Z kolei bilet miesięczny na autobusy i tramwaje w Szczecinie to koszt 80 zł (na zwykłe linie dzienne i nocne). Korzystając regularnie z komunikacji w Stargardzie, Szczecinie i jeżdżąc pociągami pomiędzy tymi miastami, płacimy teraz miesięcznie nawet 469 zł. Wybierając Szczeciński Bilet Metropolitalny, za takie same przejazdy zapłacimy tylko 290 zł.

(m)

fot. www.rpo-wup.wzp.pl

Poprzedni artykułDroga to nie tor wyścigowy- grupa SPEED interweniuje
Następny artykułBłękitni Stargard. Czerwona kartka załatwiła sprawę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj