Jazzowe Pomorze Zachodnie/Śledź Młody Jazz – Piotr Damasiewicz Into The Roots

0

Zapraszamy na koncert corocznego cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie. W tym roku gości inicjatywę pod nazwą Śledź Młody Jazz.

To muzyczne wydarzenie odbywa się od 3 lat. Jego główną ideą jest prezentacja najciekawszych młodych zespołów z nurtu muzyki improwizowanej.

Wystąpią:
Piotr Damasiewicz „Into The Roots”
support: Piłasiewicz – Rynkiewicz Duo

Kiedy: 2 czerwca 2024, godz. 18.00

Gdzie: Piwnica TPS, Stargard, Rynek Staromiejski

Informacje – wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/7572281139521766

Wstęp jest bezpłatny. Bilety do pobrania: www.biletomat.pl/bilety/piotr-damasiewicz-stargard-40117/

Piotr Damasiewicz

Jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy „Alaman”, „Imprographic” czy „Mnemotaksja” były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki jazzowej ostatnich lat. Damasiewicz już na początku profesjonalnej kariery zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album „Hadrony”, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso. Damasiewicz jest twórcą orkiestry Power of the Horns, gdzie przed podwojoną sekcją rytmiczną występuje co najmniej 5 instrumentów dętych. Nakładem oficyny For Tune w roku 2013 ukazała się pierwsza płyta zespołu „Alaman” doskonale przyjęta przez jazzową krytykę. W tym samym roku do sklepów trafiły także nagrania „Imprgraphic” kwartetu Damasiewicza, w którym improwizacja oparta jest na notacji graficznej. W roku 2014 premierę miał album „Mnemotaksja” – pierwszego dojrzałego kwartetu trębacza, z Gerardem Lebikiem na saksofonie tenorowym, Maciejem Garbowskim na kontrabasie i Wojciechem Romanowskim na perkusji. Od tamtego czasu artysta zagrał niezliczoną ilość koncertów, nagrał kilkanaście płyt i rozwijał swoje autorskie projekty.
Piotr Damasiewicz „Into The Roots” to projekt muzyczny stworzony przez trzech wykonawców: Piotra Damasiewicza w roli trębacza, Zbigniewa Kozerę – kontrabasistę oraz perkusistę Pawła Szpurę. Ich muzyczne utwory są połączeniem trzech różnych stylów, które wzajemnie się uzupełniają i zachwycają naturalnym brzemieniem głosów i instrumentów.

Support duet Patryk Piłasiewicz – Patryk Rynkiewicz

Duet Piłasiewicz/Rynkiewicz tworzy muzykę improwizowaną na pograniczu jazzu, eksperymentu dźwiękowego i elektroniki, często nawiązując do muzyki etnicznej, ambientowej i transowej. Artyści wystąpili po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy (2019), gdzie zaprezentowali na żywo autorską muzykę do filmu Dżigi Wiertowa „Człowiek z kamerą”. Obaj współtworzą projekt Skalpel Big Band oraz Grit Ensemble.
Patryk Piłasiewicz – kontrabas, elektronika
Patryk Rynkiewicz – trąbka, elektronika

Koncert odbywa się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

www.facebook.com/PomZachodnie

Na koncerty w ramach cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie zaprasza Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Organizatorem cyklu koncertów jest Pomorze Zachodnie.

Współorganizatorami są Adebar – Labolatorium Kultury oraz agencja Koncerty.com

www.koncerty.com

bk

Poprzedni artykułWybory do Parlamentu Europejskiego – głosowanie korespondencyjne i przez pełnomocnika
Następny artykułKosmiczna zabawa w Dzień Dziecka


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj