Ciepłe Mieszkanie w Stargardzie – dla 84 lokali budynków wielorodzinnych

0

Ponad 7,7 mln zł pozyskało miasto dla stargardzian na m.in. montaż nowoczesnych kotłów, ogrzewania elektrycznego, pomp ciepła albo na podłączenie do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dotacje pozwolą na zmiany w aż 84 lokalach w budynkach wielorodzinnych. Dzięki pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie mieszkańcy pozbędą się ze swoich nieruchomości nieekologicznych źródeł ciepła na paliwa stałe.

To już pewne. W programie Ciepłe Mieszkanie, Stargard dostał najwyższą dotację w województwie zachodniopomorskim. Prezydent Rafał Zając podpisał w tej sprawie umowę z WFOŚiGW. W najbliższych dniach poznamy szczegóły dotyczące składania wniosków. W planach jest również spotkanie z mieszkańcami. Wszystkie informacje pojawią się na stronie www.stargard.eu oraz na facebookowym profilu miasta.

W ramach Ciepłego Mieszkania, w 84 lokalach w Stargardzie pojawią się nowe, bardziej ekologiczne źródła ciepła (np. kotły gazowe kondensacyjne albo kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie). Udział w programie to również szansa na wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

O dofinansowanie będą mogli starać się mieszkańcy budynków wielorodzinnych na terenie Stargardu. Trzeba tylko pamiętać, że przed skorzystaniem z dotacji w ramach Ciepłego Mieszkania, nie można ponieść żadnych kosztów związanych z inwestycją, na którą składamy wniosek. W przeciwnym razie nasze wcześniejsze wydatki nie zostaną zakwalifikowane do programu. Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od dochodów w przeliczeniu na członka rodziny i wyniesie od 16,5 tys. zł do 41 tys. zł na jedno mieszkanie.

(m)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułPorozmawiajmy o SBO 2025
Następny artykułNadal będzie zamknięty jeden wiadukt, a nie dwa. „Chcemy, aby było dłużej, ale bezpieczniej”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj