Zatrzymał kierowcę z narkotykami, który był pod ich wpływem

0

W czasie wolnym od służby policjant stargardzkiej komendy zauważył kierującego alfa romeo, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza, udało się w porę zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę.

Sierż. szt. Daniel Halejcio na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Ińsku.

– W czasie wolnym od służby, przemieszczając się z miejscowości Linówko do miejscowości Ińsko, zwrócił uwagę na mężczyznę, który kierując samochodem marki alfa romeo, nie zachowywał prostoliniowego toru jazdy. Wielokrotnie przejeżdżał oś jezdni i wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący wykonywał nagłe i niebezpieczne manewry, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Policjant widząc całą sytuację, niezwłocznie powiadomił kierownika Posterunku Policji w Ińsku asp. szt. Krzysztofa Pozorskiego. Kierownik będąc również w czasie wolnym od służby, natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Sierż. szt. Daniel Halejcio cały czas poruszał się za pojazdem, szukając okazji do jego bezpiecznego zatrzymania. Mężczyzna kontynuował jazdę w kierunku miejscowości Kamienny Most. Tam drogę zablokował mu asp. szt. Krzysztof Pozorski, zmuszając kierującego do zatrzymania się.

Przypuszczenia stargardzkiego funkcjonariusza okazały się słuszne: wstępne badanie testerem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Jak się okazało, środki odurzające miał również przy sobie. Został zatrzymany.

(p)

Poprzedni artykułSą umowy na realizację pierwszych odcinków drogi S10 Szczecin-Piła
Następny artykułPorozmawiajmy o SBO 2025


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj