Dla maluchów i dla nauczycieli

0

Miasto pozyskało 1,1 mln zł z funduszy unijnych dla maluchów z filii Przedszkola Miejskiego nr 5 i ich nauczycieli. Pieniądze pozwolą m.in. na organizację dodatkowych zajęć, integrację i szkolenia dla pedagogów. W planach jest m.in. nauka angielskiego, gimnastyka korekcyjna, zabawy teatralne i warsztaty plastyczne.

W ramach projektu zostaną zrealizowane 3 szczegółowe cele: utworzenie miejsc przedszkolnych, organizacja dodatkowych zajęć dla dzieci i podniesienie kompetencji nauczycieli. To ponad 1100 godzin m.in. nauki kodowania, zabaw z naturą i terapii integracji sensorycznej, logopedycznej oraz biofeedback.

Dla pedagogów to możliwość pozyskania wiedzy na temat najnowszych metod nauczania i pracy z podopiecznymi o szczególnych potrzebach. Z dodatkowych zajęć i szkoleń skorzysta 240 dzieci i 30 nauczycieli.

Filia Przedszkola Miejskiego nr 5 ruszyła pod koniec 2023 roku. Najmłodsi stargardzianie zyskali wygodną, bezpieczną i komfortową przestrzeń w pomieszczeniach należących do Szkoły Podstawowej nr 2.

Wydano na to z budżetu miasta ponad 1,2 mln zł. Kolejne pieniądze z funduszy unijnych pozwoliły na organizację miejsca przyjaznego wszystkim maluchom. W filii PM nr 5, 68 dzieci ma do dyspozycji przestronne, dobrze wyposażone sale, łazienki i szatnię. Jest również pokój nauczycielski, gabinet logopedyczny, wydawalnia posiłków i zmywalnia. Obiekt został dostosowany do potrzeb przedszkolaków z niepełnosprawnościami.

(m)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułPo raz kolejny pijany wsiadł za „kółko”. Policjanci skonfiskowali jego pojazd
Następny artykułPowalczyć na rowerach o kilometry


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj