Powalczyć na rowerach o kilometry

0

Przed miłośnikami jazdy na dwóch kółkach kolejna okazja do zbierania kilometrów w ogólnokrajowej rywalizacji. W najbliższą sobotę, 1 czerwca ruszy walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zasady są bardzo proste, a klucz do sukcesu pozostaje ten sam – mobilizacja jak największej liczby cyklistów, którzy będą kręcić dla naszego miasta.

Aby dołączyć do zabawy, wystarczy pobrać na swoje smartfony bezpłatną aplikację Aktywne Miasta. Każdy sam wybiera, na czyje konto będą się zapisywać pokonane przez niego kilometry. Oczywiście zachęcamy do wybrania Stargardu. Co ważne, punkty dla naszego miasta można zdobywać w dowolnym miejscu. Liczą się ustawienia w aplikacji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kręcić dla Stargardu także podczas dalszych wycieczek i wyjazdów.

Kilometry są następnie przeliczane na punkty według algorytmu uwzględniającego liczbę mieszkańców konkretnych miast. W Stargardzie nad akcją czuwa Ośrodek Sportu i Rekreacji. Warto obserwować facebookowy profil Stargard – Rowerowa Stolica Polski, żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Rywalizacja potrwa do końca czerwca.

Nasze miasto po raz pierwszy dołączyło do zabawy w 2021 roku. Wtedy stargardzianie zajęli wysokie, 6. miejsce, pokonując 219 tys. km. Rok później uplasowaliśmy się na 12. pozycji (164 tys. km). Z kolei w 2023 roku, 800 osób przejechało w sumie 222 tys. km, co dało nam 11. miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Tym razem do rywalizacji stanie 46 miast i 65 gmin. Ostateczny wynik Stargardu zależy od mieszkańców. Oczywiście najważniejsza jest dobra zabawa i aktywne spędzanie wolnego czasu. Niemniej OSiR zapowiada, że jak co roku szykuje nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników.

(m)

Poprzedni artykułDla maluchów i dla nauczycieli
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Powalczą o brąz ze Śląskiem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj