Ukradli dwa rowery – jeszcze tego samego dnia zostały odzyskane

0

Tylko niecałą dobę zajęło policjantom zatrzymanie 16-letniego sprawcy kradzieży dwóch rowerów oraz jego o 3 lata starszego kolegę.

Mieszkańcowi Stargardu skradziono dwa jednoślady z terenu prywatnej posesji. W wyniku podjętych czynności zarówno przez policjantów prewencji, jak i pionu kryminalnego, sprawcy tego czynu jeszcze tego samego dnia zostali ustaleni, a następnie zatrzymani.

Ich dobre rozpoznanie pozwoliło na ustalenie, że sprawcami tego czynu jest dwóch mieszkańców Stargardu w wieku 16 i 19 lat. Mienie zostało odzyskane i wróciło do prawowitego właściciela.

Młodzi mieszkańcy Stargardu usłyszeli zarzuty. Teraz 19 latek będzie odpowiadał przed sądem, a 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

– Policjanci przypominają, że w okresie wiosenno-letnim wzrasta liczba kradzieży rowerów. Złodziej potrafi upatrzyć sobie właściciela jednośladu i obserwować go. Wystarczy wtedy tyko chwila nieuwagi, a możemy stracić rower. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Aby zapobiec utracie „dwóch kółek” warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie – mówi asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(p)

Poprzedni artykułWakacje na Lotnisku. Ruszają zapisy
Następny artykułKino Studyjne: „20 dni w Mariupolu”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj