Przebudowa Spichrzowej z dofinansowaniem

0

Prawie 730 tys. zł dofinansowania pozyskało miasto na remont tej ulicy na Starym Mieście. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. B. Chrobrego w kierunku murów obronnych. Będzie nowa jezdnia, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie. Całość może kosztować nawet 1,2 mln zł.

Ul. Spichrzowa zostanie kompleksowo przebudowana. Kierowcy zyskają nową jezdnię, a przechodnie – chodniki. Będzie też ciąg pieszo-rowerowy i miejsca postojowe dla aut. W ramach inwestycji zostanie wykonana kanalizacja deszczowa. Całość uzupełni nowe, energooszczędne oświetlenie. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg już ruszyły przygotowania do wyboru wykonawcy tej inwestycji, która może rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Remont ul. Spichrzowej bardzo dobrze uzupełni sieć zmodernizowanych dróg na starówce. W dobrym tempie idzie już przebudowa ulic: Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. W ramach tej ogromnej inwestycji blask odzyska także ul. Bolesława Chrobrego, z której wjedziemy właśnie w ul. Spichrzową. Z drugiej strony ul. Spichrzowa łączy się także z wyremontowaną w 2022 roku ul. Kasztelańską.

(m)

mapa: geoportal.gov.pl

Poprzedni artykułZnają Stargard coraz lepiej
Następny artykułNa powitanie wakacji – Klasyczny Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj