Znają Stargard coraz lepiej

0

13 zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyruszyło w miasto, żeby udowodnić swoją wiedzę, spryt i dobrze się bawić.

Ponad 70 uczniów wzięło udział w tegorocznej grze organizowanej przez Młodzieżowy Zespół Doradczy Prezydenta Miasta. Każda drużyna miała do wykonania 9 zadań, w których liczyły się różne umiejętności.

W grze „Znam Stargard” uczestniczyli młodzi ludzie wraz ze swoimi nauczycielami. Wszystkie grupy musiały odwiedzić każdą z 8 lokalizacji i rozwiązać zadania, za które otrzymali punkty. Przydała się wiedza historyczna, umiejętność szybkiego liczenia, bystre oko i trochę sprytu. Drużyny miały też przyporządkowane konkretne kolory. Ci, którzy zadbali o stroje w odpowiednich barwach, dostali dodatkowe punkty.

Młodzi ludzie odwiedzili m.in. Stargardzkie Centrum Kultury, różankę w parku Jagiellońskim, Bramę Pyrzycką i Młodzieżowy Dom Kultury. Rywalizacja zakończyła się w Urzędzie Miejskim, gdzie na zawodników czekały 2 zadania.

Szkoły, które zdobyły najwięcej punktów, otrzymają nagrody. Laureatów tegorocznej zabawy „Znam Stargard” poznamy 11.06. (wtorek).

Organizatorami konkursu są członkowie Młodzieżowego Zespołu Doradczego. MZD Prezydenta Miasta działa w naszym mieście od 2013 r. To uczniowie stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

(m)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMimo że nie był na służbie, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
Następny artykułPrzebudowa Spichrzowej z dofinansowaniem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj