Od awantury w sklepie, poprzez ucieczkę pojazdem na promilach, aż do wypadnięcia pasażera z pojazdu

0

Stargardzcy policjanci mł. asp. Adam Rodzoch i sierż. Maciej Rosowski wraz z opiekunem podkom. Przemysławem Chełmińskim z Sekcji Szkolenia Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie brali udział w niecodziennej interwencji w czasie wolnym od służby.

Policjanci reprezentują Zachodniopomorską Policję w IX Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbywają się w Szkole Policji w Słupsku.

Funkcjonariusze wczoraj w późnych godzinach wieczornych udali się na zakupy po wyczerpującym drugim dniu zawodów. Podczas pobytu w sklepie spożywczym zauważyli dwóch mężczyzn i kobietę, którzy w arogancki i obelżywy sposób odnosili się do obsługi sklepu. Od awanturujących się było wyraźnie czuć charakterystyczny zapach alkoholu, a ich wypowiedziom towarzyszyła bełkotliwa mowa.

Po chwili mężczyźni i kobieta opuścili sklep i wsiedli do samochodu audi. Jeden z nich zajął miejsce kierowcy i włączył silnik. Policjanci natychmiast podbiegli do auta, aby uniemożliwić jazdę mężczyźnie. Ten widząc ich, ruszył z impetem, w następstwie czego pasażer wypadł z pojazdu po wcześniejszym niedomknięciu drzwi.

Dwóch funkcjonariuszy pobiegło za pojazdem. Trzeci z nich, widząc obrażenia głowy i kończyn poszkodowanego, zabezpieczył rannego, opatrzył oraz wezwał pogotowie ratunkowe i policję. Kierowca oddalił się w nieznanym kierunku, a policjanci już we trójkę czekali na umundurowany patrol.

W pewnym momencie w miejscu interwencji pojawiła się kobieta, która podróżowała z pijanym kierującym, a po chwili pojawił się ścigany przez nich mężczyzna. Zachodniopomorscy policjanci rozpoznali ich wśród gapiów, ujęli go i przekazali słupskim mundurowym, gdy ci przyjechali na miejsce.

Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości mężczyzna wydmuchał 1,72 promila. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Dzięki błyskawicznej akcji kierowca audi został zatrzymany. Odpowie za  kierowanie pod wpływem alkoholu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, przepadek pojazdu i utrata prawa jazdy.

(p)

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Bez medalu
Następny artykuł„Mojej szkoły już nie ma, znalazłam nową w Polsce”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj