Powstanie Lokalny Klub Rodzinny

0

Nowość w Stargardzie. Na mapie naszego miasta pojawi się ważne miejsce wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. Lokalny Klub Rodzinny powstanie przy ul. Wojska Polskiego 21.

To zupełnie nowa propozycja zwłaszcza dla stargardzian, którzy mierzą się z różnymi trudnościami wychowawczymi lub są zagrożeni wykluczeniem społecznym. W klubie szerokie, bezpłatne wsparcie dostaną przede wszystkim rodzice z najmłodszymi dziećmi – w wieku do 5 lat oraz ci, którzy dopiero oczekują narodzin dziecka. Specjaliści zaoferują pomoc dostosowaną do konkretnych potrzeb i sytuacji. W planach są m.in. konsultacje psychologiczne, spotkania z pediatrą i doradcą laktacyjnym, a także zajęcia z fizjoterapeutą i położną. Na miejscu stargardzianie będą również mogli skorzystać ze wsparcia prawnika.

Lokalny Klub Rodzinny powinien ruszyć w przyszłym roku. Najpierw konieczne jest wyremontowanie i wyposażenie lokalu przy ul. Wojska Polskiego 21. Na 76 m2 powstanie przyjazna, komfortowa przestrzeń dla wszystkich odwiedzających LKR. Miasto udostępniło lokal, dzięki czemu będzie można zrealizować projekt we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Szczecinie. Jego łączna wartość to ponad 1,4 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

(m)

fot. pexels.com

Poprzedni artykuł„Mojej szkoły już nie ma, znalazłam nową w Polsce”
Następny artykułWybory do Parlamentu Europejskiego. Zagłosuj – liczba mandatów w danym okręgu zależna od frekwencji


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj