Nakręć film i wygraj udział w „Zawodowym Summer Campie”

0

Co kręci młodzież z woj. zachodniopomorskiego? Czym chcą zajmować się zawodowo? Jakie mają marzenia? Pomorze Zachodnie słucha głosu młodych i zaprasza do udziału w konkursie „Kręci mnie to”. Do wygrania udział w 4-dniowym „Zawodowym Summer Campie”, jakiego jeszcze w regionie nie było.

Aby otrzymać zaproszenie do udziału w obozie wystarczy nagrać z klasą lub ze znajomymi ze szkoły krótki filmik o zawodzie lub stanowisku pracy. Najlepsi otrzymają możliwość uczestnictwa w wyjeździe pełnym inspirujących warsztatów. Poprowadzą je specjaliści z różnych dziedzin oraz mentorzy – znane i lubiane postaci w przestrzeni publicznej. Ich nazwiska są jeszcze niespodzianką!

Pod okiem mentorów

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza młodzież z regionu – uczennice i uczniów zawodowych szkół ponadpodstawowych, liceów i techników do uczestnictwa w bezpłatnym 4-dniowym obozie edukacyjnym. Zdobyta podczas wrześniowego obozu wiedza i praktyczne umiejętności mają pomóc uczniom w przyszłości wybrać wymarzony zawód, pokazać jak szybko i skutecznie uczyć się czy wykorzystywać nowe technologie do celów zawodowych.

– Chcemy młodym ludziom pokazać, że wybór zawodu może być świadomą i przemyślaną decyzją, a nasz region daje wiele możliwości do rozwoju zawodowego. Tym działaniem odchodzimy od tradycyjnych form edukacji, targów pracy i zapraszamy uczennice i uczniów branżowych szkół do udziału w ciekawych i angażujących zajęciach, dotyczących szeroko pojętej przedsiębiorczości. Podczas „Zawodowych Summer Campów” będziemy inspirować uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych, ale też nauczymy młodzież metod  chociażby autoprezentacji – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas pierwszej edycji uczestniczyć będzie 375 osób. Zajęcia z młodzieżą poprowadzą mentorzy i specjaliści w danym zawodzie, którzy na podstawie swoich bogatych doświadczeń pokażą, jak osiągnęli sukces. Dla uczestników obozu – młodych ludzi, którzy będą stawiać dopiero pierwsze kroki na rynku pracy – to niepowtarzalna szansa, by uczyć się od najlepszych.

Czy młodzież będzie wybierać tradycyjne branże, a może interesuje się mocniej zawodami przyszłości i nowymi technologiami? Tego dowiemy się z filmowych zgłoszeń.

Oprócz solidnej dawki wiedzy, uczestnicy obozu zdobędą praktyczne i cenne umiejętności oraz rozwiną kompetencje kluczowe, takie jak np.: praca w zespole, reagowanie na sytuacje stresowe czy twórcze myślenie. Uczestnicy wyjazdu będą też uczyć się, jak radzić sobie z ocenianiem przez innych, w tym z hejtem.

Jak wygrać udział w „Zawodowym Summer Campie”?

– Wystarczy pokazać, że się chce i nagrać ciekawy, angażujący filmik o zawodzie marzeń. Na autorki i autorów najciekawszych wideo czeka możliwość udziału w „Zawodowym Summer Campie” – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Film do konkursu „Kręci mnie to” może zgłosić 15-osobowa grupa uczniów szkół branżowych (I i II stopnia), liceów oraz techników objętych edukacją formalną lub pozaformalną w zakresie kształcenia zawodowego za pośrednictwem swojej szkoły. Może to być grupa z jednej klasy albo znajomi z danej szkoły.

Zadaniem młodzieży będzie przygotowanie promocyjnego filmu dotyczącego wykonywania wybranego zawodu / zawodów lub związanego z nim stanowiska pracy. Film według autorskiego scenariusza może być nakręcony za pomocą dowolnego urządzenia, np. telefonu komórkowego, kamery lub aparatu fotograficznego. Maksymalna długość wideo to 3 minuty, a rozmiaru pliku to 1 GB.

Szkoła może zgłosić więcej niż jedną pracę konkursową (czyt. grupę uczniów).

Ważne terminy, ważne adresy

Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i potrzebne do zgłoszenia materiały dostępne są na stronie internetowej projektu biznes.wzp.pl w zakładce More Life Future: https://biznes.wzp.pl/life-more-future/

Prace do konkursu szkoły mogą zgłaszać do 21 czerwca 2024 r. do godziny 23.59.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 21 lipca 2024 r.

Autorki i autorzy najlepszych prac konkursowych zostaną zakwalifikowani do udziału w I edycji obozu edukacyjno-zawodowego „Zawodowy Summer Camp”. Obóz odbędzie się w dniach 10-13 września 2024 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Organizator finansuje przejazd, pobyt, atrakcje oraz wyżywienie uczestników i ich wychowawców. Zajęcia z mentorami będą uzupełniane zajęciami rekreacyjno-sportowymi i ciekawymi animacjami czasu wolnego.

Organizatorem konkursu pn. „Kręci Mnie To” jest Województwo Zachodniopomorskie.

(w), plakat – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułPrzebudowa ul. Sadowej – wykonanie elementów kanalizacji deszczowej
Następny artykułStargardzianie wybrali europosłów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj