Stargardzianie wybrali europosłów

0

Znamy już wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Okręg 13, w którym znajduje się nasze miasto, w Brukseli będzie reprezentował Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska) oraz Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość). To właśnie na nich stargardzianie oddali najwięcej głosów.

Frekwencja w naszym mieście wyniosła 41,43% i była wyższa od ogólnopolskiej (40,65%).

Każdy, kto poszedł na wybory do PE, otrzymał jedną kartę z nazwiskami kandydatów. W Stargardzie uprawnionych do głosowania było 49 008 osób. W obwodowych komisjach wyborczych wydano 20 305 kart. Dodatkowo 5 osób zdecydowało się na głosowanie korespondencyjne. W sumie w naszym mieście oddano 20 190 ważnych głosów.

Największą popularnością wśród stargardzian cieszył się Bartosz Arłukowicz startujący z listy Koalicji Obywatelskiej (8118 głosów). Na dalszym miejscu był Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości (4044 głosy). Podium zamykał Włodzimierz Cimoszewicz z Lewicy (1472 głosy).

W naszym mieście wyborcy najchętniej wskazywali kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska – 44,39%, Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość – 29,24%, a także Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica – 9,54%.

Do Parlamentu Europejskiego startowało dwoje kandydatów z naszego miasta. Natalia Hajewska z KW Lewica zdobyła 1659 głosów (99 w Stargardzie), a Michał Jach z KW PiS – 3967 osób (940 w Stargardzie). Szczegółowe wyniki głosowania w Stargardzie można sprawdzić tutaj.

Frekwencja w naszym mieście była nieco wyższa niż średnia ogólnopolska. Stargardzianie głosowali w 37 obwodowych komisjach wyborczych. Najliczniej na wybory poszli mieszkańcy części os. Pyrzyckiego. W OKW nr 32 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1) frekwencja wyniosła 48,36%. Uprawnione do głosowania były tam 2422 osoby. W wyborach w tej komisji wzięło udział 1821 stargardzian. Więcej ciekawostek dotyczących frekwencji w Stargardzie tutaj.

Pełne, ogólnopolskie wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego można znaleźć tutaj.

(m)

fot. – źródło: https://stargard.eu/aktualnosci/stargardzianie-wybrali-europoslow/

Poprzedni artykułNakręć film i wygraj udział w „Zawodowym Summer Campie”
Następny artykuł140 lat Cukrowni Kluczewo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj