Gra terenowa „Znam STARGARD” zakończona. Wszyscy wrócili z nagrodą

0

– Było 13 drużyn, które miały do wykonania po 9 zadań w 8 lokalizacjach. Okazało się, że najtrudniejsze było zadanie pn. Sportowa układanka – oparta o Panteon Gwiazd Stargardzkiego Sportu przy Aquastar. Natomiast jednym z łatwiejszych do wykonania było zadanie matematyczne – informowali organizatorzy z Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta.

Projekt „Znam STARGARD” ma na celu popularyzowanie wiedzy o naszym mieście i zmianach zachodzących w Stargardzie. Chce też zainteresować młodzież historią miasta oraz jego walorami turystycznymi.

W grze opracowanej przez MZD uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – w sumie ponad 70 młodych ludzi. Rywalizacja była zacięta, ale też wyrównana. Każdy zespół zaliczał wykonanie kolejnego zadania na trasie, zdobywając punkty.

– Nasze miasto pod wieloma względami jest wyjątkowe. Dzielenie się wiedzą o nim jest bardzo cenne. To nasza mała stolica. Uczestnicy zabawy co roku poznają ciekawostki związane ze Stargardem – mówiła zastępca prezydenta Ewa Sowa podczas podsumowania gry. – Mamy mnóstwo bezcennych zabytków i pięknych miejsc, ale miasto przede wszystkim tworzą ludzie. Dziękuję członkom MZD za przygotowanie zabawy, a wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zdrową rywalizację w świetnej atmosferze. Kiedyś będziecie wracać wspomnieniami do tych czasów.

Wyniki „Znam STARGARD” 2024:

– I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 (opiekun: Lidia Owczarek), ekipa z Piątki wyróżniła się dużą kreatywnością, prezentując się w strojach wylosowanego koloru,

– I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 (opiekun: Irena Lidacka),

– II miejsce – Zespół Szkół nr 5 (opiekun: Szymon Gessner),

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 (opiekun: Agata Kędzierska),

– III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 (opiekun: Maciej Iwańkowicz), pan Iwańkowicz z Jedynki zdobył największą liczbę punktów w zadaniu przeznaczonym dla nauczycieli,

– III miejsce – II Liceum Ogólnokształcące (opiekun: Anna Marciniak).

Ponieważ różnice w punktacji między szkołami były niewielkie, na podium zamiast 3, stanęło aż 6 drużyn. Każda z nich została nagrodzona. Wszyscy pozostali uczestnicy i nauczyciele również dostali upominki.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułSportowa odsłona Dni Stargardu – cz. 1. Nie oszczędzali się  
Następny artykułWybrał się na przejażdżkę, mając blisko 3 promile i dożywotni zakaz


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj